Öğretmen Diyarı

Üniversiteli best model aranıyor

YAKLAŞIK iki yıl önce Maltepe Üniversitesi’nde bahar şenliği kapsamında güzellik yarışması organize edilmesinin ardından, şimdi de sadece üniversitelilerin katılabileceği modellik yarışması düzenleniyor. “Keşfedilmeyi bekleme, ‘Best Model Of Universities’le geleceğini belirle!” sloganıyla Türkiye ve KKTC’de yeni üniversiteye başlayan veya eğitimi devam eden gençler yarışmaya katılmaya davet ediliyor.

 

Yarışmaya  bugüne kadar 1300 başvuru yapıldı. Organizatörler başvuranların yüzde 90’ının Boğaziçi, ODTÜ, Ankara, İstanbul, Koç, Bilkent ve Yeditepe gibi üniversitelerin tıp, hukuk, uluslararası ilişkiler gibi lisans bölümü öğrencilerinin olduğunu iddia ediyor. Ayrıca büyükşehirlerin yanı sıra Hakkari ve Afyonkarahisar gibi illerden de başvuru olduğu söyleniyor. 49 TL başvuru ücreti alınan yarışmaya son başvuru tarihi 12 Eylül. 

 

ÜNİVERSİTELİLERE EK GELİR

 

Organizatör Murat Yiğitbaşı,  “Gençlerin ülkeye rol model olması” için bu yarışmayı düzenlediğini açıklarken,  “Genel kültürüne güvenen üniversite gençliğinin iyi bir model olabileceğini düşündüm” diyor. Yiğitbaşı, “Amacım, çok zor şartlar altında okuyan öğrencilere bir meslek edindirerek, ek gelir kapısı açmak.” diyor.   

Başvuru yapanların yüzde 60’ının erkek, yüzde 40’ının ise kadın üniversitelilerden oluştuğunu belirten Yiğitbaş,  şunları söylüyor:

“Türkiye’de hatta dünyada olmayan bir şeyi yapmak istedim. Üniversitelerde çok zor şartlar altında okuyan öğrenciler var. Bunlara ek gelir gelsin, buradan çıkacak gençler ülkeye rol model olsunlar, eğitimlerine devam ederken artı bir meslek kazansınlar istedim. Aklına, genel kültürüne güvenen üniversite gençliğinin iyi bir model olabileceğini düşündüm. Yani modelliğin altyapısında eğitim de olsun dedim. Bu alt yapı, genel kültür hayat tecrübesi, onlara modellik yaptıklarında avantaj da sağlayacak.  2 binin üzerinde adayı bekliyoruz. Her bölgeden 7- 8 üniversitede çalışma yürüteceğiz. 

 

 Hürriyet

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Eğitim ve Ögretim Eğitim ve Ögretim