Öğretmen Diyarı

Üniversitelere yeni fakülteler
 DHA
Kırklareli Üniversitesi ve Manisa Celal Bayar Üniversitesi bünyesinde ikişer yeni fakülte kurulması kararı Resmi Gazete’de yayımlanarak yürürlüğe girdi.

Kırklareli Üniversitesi’nde 2016/8562 sayılı Bakanlar Kurulu kararı ile Kırklareli Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nin kurulmasına karar verildi. Resmi Gazetede yayınlanan 2016/8555 sayılı Bakanlar Kurulu kararında ise Kırklareli Üniversitesi Lüleburgaz Havacılık ve Uzay Bilimleri Fakültesi’nin kurulması karara bağlandı.

Kırklareli Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mustafa Aykaç, kuruluşu gerçekleştirilen Fakültelerin Kırklareli Üniversitesi’nin vizyonuna önemli katkılar sağlayacağını belirterek fakültelerin Kırklareli’ne, bölgeye ve ülkeye hayırlı olmasını diledi.

Sağlık bilimleri ve iktisadi idari bilimler fakültesi kurulacak

Manisa Celal Bayar Üniversitesi (CBÜ) Sağlık Bilimleri Fakültesi ve Salihli İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesinin kurulduğu resmi gazetede onaylandı.

CBÜ’de, Sağlık Bilimleri Fakültesi ve Salihli İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi için gerekli yasal işlemler tamamlandı. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın imzasıyla fakültelerin kuruluşu, dün (cuma) Resmi Gazete’de yayımlanarak yürürlüğe girdi.

CBÜ’de Tıp Fakültesi, İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi, Mühendislik Fakültesi, Fen Edebiyat Fakültesi, Eğitim Fakültesi, Hasan Ferdi Turgutlu Teknoloji Fakültesi, İlahiyat Fakültesi, İşletme Fakültesi ve kuruluşu tamamlanan daha öğrencisi bulunmayan Diş Hekimliği Fakültesi ve Güzel Sanatlar Tasarım ve Mimarlık Fakültesi bulunuyor.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Eğitim ve Ögretim Eğitim ve Ögretim