Öğretmen Diyarı

Üniversitelerdeki yemek fiyatları

 

Öğrencilerin en ucuza yemek yediği üniversiteler ise Anadolu, Bozok, Gazi, Hacettepe, Kayseri Abdullah Gül ve Marmara üniversiteleri oldu. Bu üniversitelerde öğrenciler yemek parası için 1 TL ödüyor

 

Türkiye genelindeki üniversitelerde öğrencilerine en pahalı yemek yediren üniversite Osmaniye Korkut Ata Üniversitesi, en ucuza yemek yediren üniversiteler ise Anadolu, Bozok, Gazi, Hacettepe, Kayseri Abdullah Gül ve Marmara Üniversiteleri.

 

Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı, MHP Ankara Milletvekili Zühal Topcu'nun, üniversitelerin öğrencilerinden aldığı öğle ve akşam yemek ücretlerine ilişkin yazılı soru önergesini YÖK'ün bilgi notu ile yanıtladı.

 

Buna göre, Osmaniye Korkut Ata Üniversitesi, öğrencilerinden akşam yemeği için 4 TL, öğle yemeği için de 3 TL alıyor. Korkut Ata'dan sonra öğrencilerinden en çok yemek parası alan üniversitesi ise Siirt Üniversitesi. Bu üniversite öğrenciler öğle yemeği için 3,5 TL, akşam yemeği için 3,5 TL ödüyor.

 

Bu üniversitelerden sonra en çok yemek parası alan üniversiteler Ege, Çukurova, Gebze Yüksek Teknoloji Enstitüsü. Bu üniversiteler öğrencilerinden yemek parası için 2,5 TL alıyor.

 

Öğrencilerin en ucuza yemek yediği üniversiteler ise Anadolu, Bozok, Gazi, Hacettepe, Kayseri Abdullah Gül, Marmara Üniversiteleri. Bu üniversitelerde öğrenciler yemek parası için 1 TL ödüyor.

 

Bazı üniversitelerdeki yemek paraları ise şöyle:

 

Ağrı İbrahim Çeçen Üniversitesi (2 TL), Ankara Üniversitesi (1,5 TL), Batman Ünivresitesi (1,75 TL), Celal Bayar Üniversitesi (2 TL), Dokuz Eylül Üniversitesi (1,85 TL), Erciyes Üniversitesi (1,5 TL), Gaziantep Üniversitesi (2,25 TL), Hakkari Üniversitesi (1,5 TL), İstanbul Üniversitesi (1,85 TL), Kafkas Üniversitesi (1,5 TL), Kırıkkale Üniversitesi (2 TL), Mardin Artuklu Üniversitesi (1,5 TL), Muğla Üniversitesi (1,5 TL), Ordu Üniversitesi (2 TL), Sakarya Üniversitesi (1,5 TL), Şırnak Üniversitesi (1,5 TL), Uludağ Üniversitesi (2 TL), Yıldız Teknik Üniversitesi (2 TL), Zonguldak Karaelmas Üniversitesi (1,5 TL).

 

 

Anadolu Ajansı - Memurlar.net

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Eğitim ve Ögretim Eğitim ve Ögretim