Bu haber kez okundu.

Üniversitelerde Toplumsal Cinsiyet Eşitliği Dersi

Yükseköğretim Kurulu’ndan (YÖK) yapılan yazılı açıklamaya görE, Kadın Sorunları Araştırma ve Uygulama Merkezi başkanları, kadın akademisyenler, ilgili sivil toplum kuruluşu ve sendika temsilcilerinin katılımıyla “Toplumsal Cinsiyet Eşitliğine Duyarlı Üniversite Çalıştayı” düzenlendi.

Başkanlığa sunulmak üzere açıklanan çalıştay sonuç raporunda bulunan tavsiye niteliğindeki kararlara göre, “toplumsal cinsiyet eşitliği” dersi, yükseköğretim programlarında, üniversitelerin yetkili kurullarının kararları doğrultusunda zorunlu veya seçmeli ders şeklinde yer alacak ya da her yarıyıl bir bilimsel etkinlik düzenlenecek.

“Toplumsal cinsiyet eşitliği” dersinin programa dahil edildiği durumlarda, içerik oluşturulurken ilgili öğretim elemanlarının yanı sıra öğrencilerin görüşleri alınacak. Uzman öğretim elemanlarının bulunmaması durumunda, uzaktan öğretime dayalı “e-ders” olarak da okutulabilecek.

Milliyet

BU HABERLER DE İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

öğretmen, eğitim, haber, meb, kamu, e okul, öğretmenler, sendika, psikoloji, sağlık, ekonomi, kamuhaber, meb haber, öğretmen haber, eğitim haberleri, öğretmen sorunları, eğitim psikolojisi, milli eğitim, kamu haber