Öğretmen Diyarı

Üniversiteden kızı ile mezun oldu

Kayhan Ünal (54), AA muhabirine yaptığı açıklamada, Eskişehir'de kurulu Türkiye Lokomotif Sanayi AŞ'den emekli olduğunu, 2008 yılında Açıköğretim Fakültesinin işletme bölümüne kaydolduğunu, bu sene ise mezuniyet sevinci yaşadığını söyledi.

 

Aynı bölüme 2009 yılında kaydolan kızı Tuğba Nur Özdemir (29) ile aynı dönemde mezun olmanın sevincini ve gururunu yaşadığını belirten Ünal, "Öğrenmenin yaşı yok. Bizler, beşikten mezara kadar ilim tahsil etmenin, o kültürün bir neferi olarak, gençlere öğrenmenin yaşı olmadığını, sürekli okumanın, öğrenmenin devam etmesini söylüyoruz ve bunu arzu ediyoruz" diye konuştu.

 

Özdemir ise babası ile aynı fakülteden mezun olmanın kendinde ayrı bir heyecan yarattığını dile getirerek, "Babamın her zaman hayali üniversiteyi benimle bitirmekti. Bunu da başardı. Terör olayları nedeniyle zamanında üniversiteye gidememiş ancak nasip bugüneymiş. Birlikte mezun oluyoruz" dedi.

 

Tuğba Nur Özdemir, babasının gıda sektöründe faaliyet gösteren bir şirketin muhasebe departmanında çalıştığını kaydetti.

 

Anadolu Ajansı
 
memurlar.net

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Eğitim ve Ögretim Eğitim ve Ögretim