Öğretmen Diyarı

Üniversite öğrencilerin hem tecrübe hem cep harçlığı

Öğrencilerinin kariyer hedeflerine mezun olmadan önce katkı sağlamayı hedef edinen İzmir Katip Çelebi Üniversitesi, bu alanda İzmir Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü ile yürüttüğü iş birliği çalışmalarına bir yenisini daha ekledi.

 

İŞ YAŞAMINA MEZUN OLMADAN ADIM ATMA FIRSATI

 

İŞKUR'un özellikle üniversite öğrencilerine yönelik çalışmalarını oldukça önemli bulduklarını ifade eden Rektör Prof.Dr. Akhan, öğrencilerin bu programla hem maddi kazanım sağlayacaklarını, hem de iş yaşamına, mezun olmadan adım atma fırsatı yakalayabileceklerini belirtti.

 

Rektör Prof.Dr.Akhan," Teorik bilgi olarak üniversitemiz kaliteli eğitim kadrosuyla en iyi eğitimi vermektedir. Ama bizim önceliğimiz hiç kuşkusuz öğrencilerin hem mezuniyetlerinden sonra hem de üniversitede eğitim aldıkları süre boyunca mesleki deneyim elde etmeleridir. Bu proje ile öğrencilerimiz teorik bilginin yanı sıra gerçek hayatta elde etmiş oldukları bu bilgileri uygulama fırsatı bulacaklar. Hem öğrenmiş oldukları bilgiyi pekiştirecekler hem de ilerideki mesleklerine yönelik kariyer planlarını tekrardan gözden geçirme imkanı bulacaklardır. Bu projede emeği geçen herkese teşekkürlerimi sunuyorum" dedi.

 

Projenin detayları ile ilgili bilgilendiren İzmir Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürü Kadri Kabak ise programa katılan üniversite öğrencilerinin zorunlu veya isteğe bağlı stajlarını bu program aracılığıyla yapma şansına sahip olduğunu ifade etti.

 

Öğrencilerin CV'lerine önemli katkı sağlayacaklarını vurgulayan Kabak, "Öğrenciler, iş bulma sürecinde yaşanan deneyim eksikliği engelini bu sayede aşabileceklerdir. Öğrencilerimiz bir yandan mesleki deneyim veya iş tecrübesi edinirken diğer yandan program süresine bağlı olarak net asgari ücret düzeyinde gelire sahip olacaklardır. Günlük 36,5 TL zaruri gider ödemesi İŞKUR tarafından yapılacaktır. Üniversite öğrencilerinin program süresince burs veya öğrenim kredileri kesilmemesi programın öğrenci açısından önemli artılarından birisidir. Ayrıca program süresince öğrenciler adına iş kazası ve meslek hastalığı ile genel sağlık sigortası primleri kurumumuz tarafından karşılanacaktır" diye konuştu.

 

İhlas Haber Ajansı
 
memurlar.net

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol