Öğretmen Diyarı

Üniversite kayıtları başladı

Üniversiteler için kayıtlar 1-5 Eylül arasında yaptırılacak.

 

Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) tarafından 2014 yılında yapılan Lisans Yerleştirme Sınavı (LYS) sonucunda üniversiteyi kazanan öğrenciler, belirlenen kayıt tarihinde üniversitelerine başvuracak.

 

YÖK'ün bu yıl ilk defa 32 üniversitede e-Devlet (www.turkiye.gov.tr) üzerinden almaya başladığı kayıtlar da 2 Eylül'de son bulacak.

 

Açık öğretim okulları kayıtları başlıyor

 

Öte yandan, açık öğretim okullarının 2014-2015 eğitim öğretim yılı 1. dönem kayıtları bugün başlayacak.

 

Milli Eğitim Bakanlığı, açık öğretim okullarına kayıt işlemlerinin yapılabileceği okulların ve merkezlerin iletişim bilgilerini bugün internet sitesinde duyuracak.

 

Açık öğretim ortaokuluna başvurular 12 Eylül'de, açık öğretim lisesine başvurular ise 26 Eylül'de sona erecek. Başvurular, tüm halk eğitim merkezi ve mesleki eğitim merkezlerinde bulunan irtibat bürolarınca alınacak.

 

2014 yılı içinde TEOG sınavları sonucunda bir ortaöğretim kurumuna yerleşen ancak bu okullara çeşitli nedenlerle devam edemeyecek öğrenciler, yerleştikleri okullardan veya tamamladıkları ortaokullardan alacakları öğrenim durumu belgeleri ile açık öğretim liselerine kayıtlarını yaptırabilecek.

 

Mesleki Açık Öğretim Lisesi'nin yeni kayıtları ise 19 Eylül'e kadar il ve ilçe milli eğitim müdürlüklerinin belirlediği meslek liselerinde yapılacak.

\"Anadolu

memurlar.net

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Eğitim ve Ögretim Eğitim ve Ögretim