Öğretmen Diyarı

Üniversite çalışanlarından kreş tepkisi

DHA
Ege Üniversitesi’nde bir grup çalışan, üniversitedeki kreş ve anaokulu ücretlerine zam yapılması, ayrıca yeni inşa edilen anaokulu binasının yüksek gerilim hattının altında olmasına tepki gösterdi. Grup adına basın açıklaması yapan Türk Sağlık Sen Üniversiteler Şube Başkanı Yasemin Zengin, taleplerini dile getirdi. Bu arada, çalışanların çocukları da palyaço eşliğinde keyifli anlar yaşadı.

Ege Üniversitesi Hastanesi Anaokulu önünde toplanan bir grup üniversite çalışanı ellerinde ‘Kreş haktır, kreşine sahip çık’ yazılı pankart taşıdı.

Üniversitede örgütlü bazı sendikaların da destek verdiği gruptakiler adına basın açıklamasını Türk Sağlık Sen Üniversiteler Şube Başkanı Yasemin Zengin okudu. Kreş ve anaokulu hizmetinin sosyal bir hizmet olduğunu belirten Zengin şöyle konuştu:
"Devlet yöneticileri genç nüfusun azalmakta olduğuna dikkat çekip daha çok çocuk için sürekli konuşurken, devlet kurumlarının çalışanların çocuklarına kreş hizmeti vermemek için zorluklar çıkartması anlaşılır bir durum değil. Kreş ücretlerine yapılan fahiş artışlar, kampüs anaokulu ve kreşinin inşa edildiği alandan geçen yüksek gerilim hattı ile ilgili velilerin yaşadığı endişeye açıklama gelmemesi çalışanların tepkisine neden olmuştur. 7 bin 800 çalışanı olan Ege Üniversitesi gibi köklü bir kurumun yetersiz olan kreş ve anaokulu kapasitesini arttırması gerekirken, çalışanları zora sokan aksi bir tavır içine girmesi düşündürücüdür."

Açıklama sırasında çalışanların çocuklarını, palyaço eğlendirdi. Anaokulu bahçesindeki oyun alanı çevresinde el ele tutup çember oluşturan üniversite çalışanları basın açıklamasının ardından dağıldı.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Eğitim ve Ögretim Eğitim ve Ögretim