Öğretmen Diyarı

Ulusal Öğretmen Strateji Belgesi Temmuzda
CHP İstanbul Milletvekili Sibel Özdemir’in Ulusal Öğretmen Strateji Belgesinin yayımlanmasının neden geciktiğini ve ne zaman yayımlanacağını sorması üzerine Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz belgenin Temmuzda yanıtını verdi.

Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz, Genel Kurul’da Maarif Kanunu Tasarısı hakkındaki görüşmeler sırasında milletvekillerinin sorularını yanıtladı. Milletvekili Sibel Özdemir, Bakan Yılmaz’a 2011 yılında tamamlanan Ulusal Öğretmen Strateji Belgesinin yayımlanmasının neden geciktiği ve ne zaman yayımlanacağı ile ilgili şu soruyu sordu:
“İlk taslağı 2011 yılında tamamlanan Ulusal Öğretmen Strateji Belgesi bugün hâlâ yayımlanmamış ve öğretmen yeterlilikleri ile okul temelli mesleki eğitim modeli hayata geçirilememiştir. Ancak, aradan yaklaşık beş yıl geçmesine, sivil toplum ve diğer bakanlıkların ilgili birimlerinden çeşitli geri bildirimler alınmasına rağmen, taslağın yeniden düzenlenmesine karşın belgenin yayımlanmamış olması eğitimin niteliği açısından çok büyük bir eksikliktir. 2011 yılında hazırlanan ve aradan yaklaşık beş yıl geçen ve eğitimcilerin merakla beklediği Ulusal Öğretmen Strateji Belgesi'nin bugüne kadar açıklanmamış olmasının nedeni nedir? Bakanlığınız döneminde bu strateji belgesinin açıklanmasına öncelik verilecek midir?”

Bakan Yılmaz, Milletvekili Özdemir’in sorusuna şöyle yanıt verdi:

“Ulusal Öğretmen Strateji Belgesi henüz yayınlanmadı. 2011’de hazırlandı, arkadaşlar hazırladılar ve bana verdiler. Dolayısıyla, üzerinde bir çalışıyorum, en kısa zamanda bunu yayınlayacağız ama şu anda arkadaşlar hazırladılar, bana verdiler, bir gözden geçirdikten sonra, inşallah, tamamsa en kısa zamanda yayınlarız yani bir ay içerisinde yayınlayacağımızı düşünüyorum.


Kaynak: www.gercekgundem.com

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Eğitim ve Ögretim Eğitim ve Ögretim