Öğretmen Diyarı

Ücretsiz kurslarla yüzlerce genci üniversiteli yaptı

Kızıltepe ilçesinde resim öğretmeni Hurşit Aydoğan, 22 yıldır Halk Eğitim Merkezi (HEM) bünyesinde ve özelde açtığı ücretsiz resim kurslarıyla yaklaşık 300 öğrenciyi üniversiteye kazandırdı.

Kızıltepe'de resim öğretmenliği yapan Aydoğan, 1993 yılından bu yana öğrencileri ücretsiz verdiği kurslarla özel yetenek sınavlarına hazırlıyor.

Aydoğan, AA muhabirine yaptığı açıklamada, 1993 yılında üniversiteyi kazandığını, birinci sınıfı bitirdikten sonra ilk yaz tatilinde yeteneklerini diğer gençlerle paylaşmak için kurs açtığını söyledi.

İlk olarak açtığı kursta 8 öğrenci bulunduğunu, bu öğrencilerin tamamının yetenek sınavını geçerek üniversiteye girmeye hak kazandığını anlatan Aydoğan, bu kazanan öğrencilerle beraber ilçede resim sanatına yoğun ilgi olmaya başladığını belirtti.

Aydoğan, gençlerin kursa başvurmaya başladığını dile getirerek, şöyle devam etti:

"Açtığımız kurslarda 300 civarında öğrencimiz üniversiteyi kazanmış ve şu anda 150 civarında arkadaşımız milli eğitim camiasında resim öğretmeni olarak görev yapıyor. Amacım, resim konusunda yetenekli olan öğrencileri üniversiteye kazandırmak. Öğrencileri eğitip hedeflerine ulaştırmaktır."

Adnan Koçhan

 

Anadolu Ajansı
 
 

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol