Öğretmen Diyarı

Ücretli Rehber Öğretmen Görevlendiren Tek İlçe!

 Ücretli öğretmenlik görevlendirmeleri tüm il ve ilçelerde yapıldı. Ücretli rehber öğretmenlik görevlendirilmesi yapılıp yapılmayacağına dair MEB’in 2 adet görüş yazısı bulunmaktadır. Ancak Silvan İlçesi 17 adet ücretli rehber öğretmen görevlendirmesi yapmıştır. 

Silvan İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü, 2014-2015 eğitim-öğretim yılı için ilçe genelinde toplam 297 adet ücretli öğretmen görevlendirmesi yapmıştır. Listeye baktığımızda 17 adet ücretli rehber öğretmen görevlendirmesi yapıldığı görülmektedir. 

MEB’in ise daha önce yayımladığı görüş yazılarında “Ücretli rehber öğretmen görevlendirmesinin yüz yüze eğitim kapsamında olmaması nedeniyle ek ders ücreti karşılığında görevlendirme yoluyla yürütülmesi mümkün bulunmamaktadır.” denilmektedir.

 

DEĞERLENDİRME: Uygulama birliği açısından diğer il ve ilçelerin de ücretli rehber öğretmen görevlendirmesi yapmasından yanayız. Amacımız görevlendirilen 17 kardeşimizi işinden etmek değildir. Ancak MEB’in yeni bir karar alarak ücretli rehber öğretmen görevlendirmesine izin vermesi yerinde olacaktır. Rehber öğretmeni olmayan tüm okullara ücretli rehber öğretmeni gönderilmesi, öğrenciler ve okullar arasında eşitliği sağlayacaktır.

gazetekamu

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Eğitim ve Ögretim Eğitim ve Ögretim