Öğretmen Diyarı

Üç ilçedeki öğrencilere MEB'den nakil hakkı

MEB, Şırnak’ın Cizre, Silopi ve İdil İlçesi’ndeki olaylardan etkilenen ve okula birinci dönem uzun süre devam edemeyen 8 ve 12’nci sınıf öğrencileri için Batman ve Mardin’in Midyat ilçesinde telafi eğitimi programı düzenledi. Bakanlık, 29 Ocak’ta yayımladığı genelge ile bu öğrencilerin ikinci dönem eğitimlerini başka illerde görebilmeleri için düğmeye bastı. Bakanlık, ailelerin onay vermesi halinde bu 3 ilçedeki öğrencileri başka illerdeki okullara nakledecek.

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB), İdil İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’ne gönderdiği yazıda İdil ilçe merkezinde TEOG sınavına hazırlanan 8’inci ve YGS’ye hazırlanan 12’nci sınıf öğrencilerinin ikinci dönemde velileri ile görüşülüp bu öğrencilerin hangi ilde isterlerse her türlü gideri karşılanmak üzere yatılı olarak eğitim görebileceğini duyurdu. Bakanlık, veliler ile ivedi bir şekilde görüşülüp en geç 2 Şubat 2016 tarihine kadar başka illerde eğitim görmek isteyen öğrencilerin isimlerini istedi. Ailelerin onay vermesi halinde 8 ve 12’nci sınıf öğrencileri ikinci dönem eğitim ve öğretimin tamamını gittikleri illerdeki okullarda okuyacaklar ve sınavlarına bu illerde girebilecekler.

YGS BAŞVURULARI 10 ŞUBAT’A UZATILMIŞTI

Cizre ile Silopi İlçesi’nde 14 Aralık günü ilan edilen sokağa çıkma yasağı ile olaylar nedeniyle İdil ilçelerinde TEOG sınavına hazırlanan 8’inci sınıf ve YGS’ye hazırlanan 12’nci sınıf öğrencileri Batman ile Mardin’in Midyat ilçelerine hafta başında telafi eğitimine gönderilmişti. Öğrencilerin yoğunlaştırılmış telafi eğitimleri devam ederken, Milli Eğitim Bakanlığı YGS başvuru tarihini Diyarbakır’ın Sur, Mardin’in Dargeçit ve Nusaybin, Şırnak’ın Cizre, Silopi ve İdil ilçelerinde 10 Şubat’a kadar uzatmıştı.

DHA
 

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Eğitim ve Ögretim Eğitim ve Ögretim