Öğretmen Diyarı

TUROB'den okulların geç açılması telebine destek!

Turistik Otelciler, İşletmeciler ve Yatırımcılar Birliği (TUROB) Başkanı Timur Bayındır, okulların geç açılması talebine ilişkin, "Okullar açıldıktan sonra çocuklar ve öğretmenler daha konsantre olmadan kısa bir tatil daha başlayacak. Gerek bu yönü gerekse turizmdeki kötü gidişat dikkate alınarak okulların 28 Eylül'de açılması önerisini destekliyoruz" değerlendirmesini yaptı.

Bayındır, yazılı açıklamasında, okulların geç açılması yönündeki talebe otelcilerin destek verdiğini ifade ederek, önerinin yerinde olduğunu vurguladı.

Bölgesel karışıklıklar, seçim ortamı, ramazanın sezonun ortasına gelmesi gibi nedenlerle turizmin kan kaybettiğini belirten Bayındır, açıklamasında şunları kaydetti:

"Yılın ilk yarısında turist girişinde yüzde 2,25 düşüş söz konusu. Haziran ayında ise düşüş oranının yüzde 4,89 ile neredeyse iki katına çıkması dikkat çekici. Temmuz ve ağustos aylarının da ekside çıkmasını bekliyoruz. Turistik Otelciler, İşletmeciler ve Yatırımcılar Birliği olarak daha önce de açıkladığımız üzere yıl sonunda bir düşüş olacağı kesin. Bu düşüşün tek rakamlı olması içinde bulunduğumuz konjonktürde çok mümkün görünmüyor. Zira okullar açıldıktan sonra çocuklar ve öğretmenler daha konsantre olmadan kısa bir tatil daha başlayacak. Gerek bu yönü gerekse turizmdeki kötü gidişat dikkate alınarak okulların 28 Eylül'de açılması önerisini destekliyoruz."

Anadolu Ajansı
 
 

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Eğitim ve Ögretim Eğitim ve Ögretim