Öğretmen Diyarı

Türkiye\'nin ilk ücretsiz Öğrenme Yönetim Sistemi

 

Ancak,Türkiye'de "çevrimiçi öğrenebilmek ve öğretebilmek" kavramları bunu yöntem olarak kullanmayı düşünen eğitim kurumlarının yeni yeni gündemine girmekte. Bunun da ana sebeplerinden biri aslında çevrimiçi öğrenmeyi mümkün kılacak platformların facebook, twitter ve email grup'ları ile sınırlı olmasıydı. Ancak, www.beyazpano.com gibi öğrenme yönetim sistemlerinin web'e açılmasıyla, eğitim aktivitelerini tek çatı altında toplamak artık mümkün.

Beyazpano.com, dijital eğitim teknolojileri ile donatılmış, kullanımı çok kolay bir eğitim içeriği paylaşım platformu ve Türkiye'nin ilk ücretsiz öğrenme yönetim sistemidir. Eğitmenler, Beyazpano.com aracılığı ile öğrencilerini gruplayıp dijital sınıflar yaratabilir, bu sınıflar altında ödevler verebilir, ders dokümanları ve her türlü eğitim materyalini paylaşabilirler. Beyazpano.com, fikir alışverişi yapma, çeşitli tartışmalar düzenleme, geri bildirim verme gibi konularda da eğitim ve öğrenime önemli destek sağlamaktadır. Online sınav modülü ve intihal denetimi ise Beyazpano ekibinin önümüzdeki akademik yılda kullanıcılarına sunacağı yeni hizmetler arasındadır.
Beyazpano.com eğitmenlerin akademik olarak gelişimlerine de büyük katkı sağlayacak bir platformdur. Beyazpano sayesinde Türkiye genelinde eğitmenlerin bir araya gelebilecekleri bir ortam hazırlanmıştır ve bu uygulamayla eğitmenlerin yeni yaklaşımları öğrenebilmeleri ve aralarında tartışabilmeleri mümkün olacaktır. Ayrıca, yurtdışında milyonların kullandığı benzerlerinden de kullanım kolaylığı açısından Beyazpano'nun ileride olduğu düşünülmektedir.

Beyazpano.com'u kullanan öğretmenler, bilgi ve iletişim teknolojilerini aktif ve sürekli olarak kullanabilen, problem çözücü, teknolojiyi yakından takip eden ve uygulayabilen, bilgi çağı becerilerini kazanmış bireyler yetiştirme yolunda çok önemli bir adım atmış olacaktır. Dijital platformlarda yapılan iletişimlerde düşünceler daha net ifade edildiğinden öğrenme bağlamında gelişim belirginleşmektedir. Öğrenciler, Beyazpano'da yaratılan dijital sınıflarda, ders panolarında veya tartışma gruplarında karşılaştıkları soruları cevaplamadan önce konu üzerinde daha derin düşünme fırsatı bulduklarından daha etkin öğrenmeleri sözkonusu.

Öğrenme yönetim sistemleri sayesinde; bağımsız öğrenmeye pozitif yaklaşan, kişisel disipline sahip, kendini yazılı olarak iyi ifade edebilen ve yeni bilgi edinme ihtiyacı hisseden bireyler topluma kazandırılmakta. En son teknolojilerle donanmış olmak ve bunları öğrencileri ile etkin bir şekilde kullanabilmek sorumluluk sahibi her öğretmenin görevidir.

 

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol