Öğretmen Diyarı

Türkiye\'nin En Meşhur Okul Müdürü Görevden Alındı

Memurlar net adlı sitenin yazarı ve aynı zamanda İstanbul Sarıyer Vehbi KOÇ Vakfı Lisesinin de Okul Müdürü olan Maksut BALMUK'un Gezi parkı eylemleri ile ilgili soruşturmaların ardından Bakanlık bürokratlarıyla ilgili "Milli Eğitim Bakanlığında yeni sistemi bir grup züppe hazırlamıştır"diye attığı tweetler nedeniyle başı dertte olduğunu daha önce yazmıştık.

Milli Eğitim Bakanlığı yetkililerine ‘züppe' diyerek hakaret ettiği gerekçesiyle tutulan müfettiş raporuna göre hakkında bir yıl kademe durdurma ve müdürlük görevinden el çektirme cezası istenilen Sarıyer Vehbi Koç Vakfı Otelcilik ve Turizm Meslek Lisesi Müdürü Maksut Balmuk'un cezası onandı.

 

"MEB'de Ortaöğretime Geçiş Sistemini Züppeler mi Hazırladı ?" şeklinde açıklamalrda bulunan okul müdürü MAKSUT BALMUK'un twiter üzerindeki açıklamaları kamuoyuna yansımıştı.İstanbul Sarıyer Vehbi KOÇ Vakfı Lisesi Okul Müdürü ve bir haber sitesinin Eğitimci editörü olan Maksut BALMUK'a bu twit yüzünden soruşturma açıldı ve dün itibariyle Maksut Balmuk okul müdürlüğü görevinden alındı. Aynı zamanda Eğitim İş İstanbul Şube yöneticisi olan Maksut Balmuk eğitimcileri yarın eyleme davet etti. İstanbul İl MEM önünde gerçekleştirilecek olan eylemle ilgili olarak üyelerine şu mesajı gönderdi.

 

"Twitte züppe yazdım diye,Dün  müdürlüğümün alınması onaylandı. Aman çok korktum. Haksızlık karşısında susan dilsiz şeytandır diyerek,din sömürücüsü hak yiyicilerle mücadele günüdür. Eğitim iş yarın (cuma) 14.00 te istanbul il milli eğitim önünde. Tüm dostlar davetlidir. Maksut BALMUK."

 

Milli Eğitim Bakanlığı yetkililerine ‘züppe' diyerek hakaret ettiği gerekçesiyle tutulan müfettiş raporuna göre hakkında bir yıl kademe durdurma ve müdürlük görevinden el çektirme cezası istenilen Sarıyer Vehbi Koç Vakfı Otelcilik ve Turizm Meslek Lisesi Müdürü Maksut Balmuk'un cezası onandı.

30 Ağustos'ta kişisel hesabından attığı twetle orta öğretime geçiş sitemini eleştiren Maksut Balmuk, “Orta Öğretime Geçiş Sistemi'ni bir grup züppe hazırlayıp, Bakan'a mı sundu?” demişti. 

Twetle ilgili bazı internet sitelerinde haber yayınlanınca İstanbul İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından soruşturma başlatılmış, Balmuk'un ifadesini alan müfettişler hazırladıkları raporda bir yıl kademe durdurma cezası ve müdürlük görevinden alınması talebinde bulunmuşlardı.

Maksut Balmuk'la ilgili karar bugün Milli Eğitim Bakanlığı tarafından onandı. Verilen cezaya göre Maksut Balmuk memurluk görevini yerine getirirken bir yıl kademesi askıya alınacak, bu da onun bir yıl geç emekli olması anlamına geliyor. Ayrıca Sarıyer Vehbi Koç Vakfı Otelcilik ve Turizm Meslek Lisesi Müdürlüğünden de el çektirilecek ve görevine öğretmen olarak devam edecek. Balmuk aldığı ceza nedeniyle af çıkmadığı takdirde 4 yıl eğitim yöneticisi olamayacak.

 

Kamuajans.com

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Eğitim ve Ögretim Eğitim ve Ögretim