Öğretmen Diyarı

Türkiye’den karne manzaraları;  Karnesini almaya sünnet kıyafetiyle gitti

Edirne’de eğitim-öğretim yılının sona ermesinin ardından okul öncesi, ilkokul, ortaokul ve ortaöğretim kurumlarında 57 bin 133 öğrenci karne sevinci yaşadı. Şükrüpaşa İlköğretim Okulu 3-B sınıfı öğrencisi Emir Hot ise karne almaya sünnet kıyafetiyle geldi.


2014-2015 eğitim-öğretim yılının sona ermesi nedeniyle Şükrüpaşa İlkokulu’nda Edirne Vali Vekili Şenol Levent Elmacıoğlu’nun da katıldığı karne dağıtım programı düzenlendi. Okul bahçesinde Edirne Milli Eğitim Müdürü Hüseyin Özcan, okul öğretmenleri ve öğrenciler tarafından çiçekle karşılanan Vali Vekili Elmacıoğlu, daha sonra bir sınıfa çıkarak öğrencilerle sohbet etti. Okulun 1-A şubesindeki öğrencilere karnelerini dağıtan Vali vekili Elmacıoğlu, 57 bin 133 öğrencinin karne sevinci yaşadığını söyledi. Öğrencilere karnelerini dağıtan Vali vekili Elmacıoğlu ve Milli Eğitim Müdürü Hüseyin Özcan, sıralara oturarak çocuklarla sohbet etti.


Sünnet kıyafetiyle geldi

Şükrüpaşa İlkokulu’nun 3-D sınıfı öğrencisi Emir Hot ise karnesi almaya sünnet kıyafetiyle geldi. Emir’in annesi Sedef ve Mustafa Hot, çocuklarının iki mutlu günü aynı zamanda yaşadığını ifade ederek, "Oğlumuz Pazar günü sünnet olacak. Bugün eşim ve Emir ile birlikte camileri dolaşıp dua edeceğiz. Onun içinde karne almaya sünnet kıyafetleriyle geldik. Oğlumuzun sınıfı geçmesine de çok sevindik" dedi.Sosyal medyada karne günü

57 bin öğrenci karne aldı

Edirne’de okul öncesi, ilkokul, ortaokul ve ortaöğretim kurumlarında 57 bin 133 öğrencimi karne sevinci yaşadı. Bunlardan 9 bin 765 öğrenci takdir belgesi, 8 bin 645 öğrenci teşekkür belgesi, 1625 öğrenci iftihar belgesi ve 1651 öğrenci ise onur belgesi aldı.


 

14 EYLÜL’DE DERSBAŞI

Şanlıurfa’da 604 bin öğrenci karne aldı

Şanlıurfa’da, 2014- 2015 eğitim ve öğretim yılının tamamlanmasıyla birlikte 604 bin öğrenci karne aldı.


Şanlıurfa’da ilk, orta ve lise eğitimini tamamlayan 604 bin öğrenci karne aldı. Hacı Eyüp Koç İlkokulu’nda düzenlenen törende Haliliye Kaymakamı Yusuf Ziya Çelikkaya ve İl Milli Eğitim Müdürü Metin İlci, sınıfta öğrencilere karne dağıttı. İl Milli Eğitim Müdürü Metin İlci, 604 bin öğrenciye, yaz tatili boyunca derslerini tekrarlamaları ve kitap okumaları tavsiyesinde bulundu.


 


Kırıkkale’de 51 bin öğrenci karne sevinci yaşadı

Kırıkkale’de 51 bin öğrenci karne sevinci yaşarken, Geraldine Saran İlkokulu’nda karne dağıtım töreni düzenlendi. İlk defa karne alma heyecanını aileleriyle birlikte yaşayan öğrenciler de renkli görüntüler verdi.


Karne dağıtım törenine Vali yardımcısı Rifat Ata, Milli Eğitim Müdürü İsmail Çetin, , Özel İdare Genel Sekreteri Atanur Aydın, Emniyet Müdür Yardımcısı Efkan Maden, Gençlik Hizmetleri ve Spor Müdürü Rifat Ünlü, il müdürleri ve kalabalık bir öğrenci velisi katıldı. Kırıkkale’de okul öncesi, ilk, orta ve lisede yaklaşık 51 bin 49 öğrenci karne aldı. Öğrenciler, yoğun bir eğitim maratonunun yorgunluğunu, 3 ay sürecek yaz tatilinde atacak. Bu kapsamda Geraldine Saran İlkokulu’nda karne dağıtım töreni düzenlendi. Öğrenciler tarafından çeşitli gösterilerin sunulduğu törende ilk defa karne alma heyecanını aileleriyle birlikte yaşayan öğrenciler de, renkli görüntülerin yaşanmasına sahne oldu.


Karne alan bütün öğrencileri tebrik eden Vali Yardımcısı Rıfat Ata, "Çocuklarımız tatile girecekler. Eğitim öğretim yönünden oldukça iyi konumdayız. Sınıf ortalamamız yaklaşık 20 civarında. Öğretmen açığımız yok. Devam eden okul inşaatlarımız var. Eğitim kalitesi açısından Kırıkkale ilk sıralarda yer alıyor. Bu açıdan iyi bir konumdayız" dedi.


 

İzmir’de karne heyecanı     

İzmir'de 2014-2015 eğitim-öğretim yılının sona ermesi nedeniyle okul öncesi, ilk ve ortaöğretim öğrencileri de karnelerini aldı.

      

Bayraklı Sabiha Ahmet Tabak Ortaokulu'nda düzenlenen törende İzmir Valisi Mustafa Toprak, Bayraklı Kaymakamı Adem Arslan ve İzmir Milli Eğitim Müdürü Vefa Bardakçı, öğrencilere karne dağıttı.

      

Öğrencilerle sohbet ederek, iyi bir tatil yapma ve kitap okuma tavsiyesinde bulunan Toprak, şunları söyledi:

      

"Yoğun bir eğitim öğretim dönemini geride bıraktık. Tatili hak ettiniz. Anne, baba ve ailenizin yönlendirdiği noktalar içerisinde dinlenin ama yanı başınızda kitabı eksik etmeyin. Sistemli bir şekilde mutlaka kitap okuyalım ve okumayı alışkanlık hale getirelim. Artık, gücümüzü bilgiden alıyoruz değil mi? Tek güç var, o da bilginin bize yüklediği güç. Eğer bilgi sahibiysek, o bilgi sayesinde güçlü ve zinde oluyoruz. Bilgi bizi toplum, arkadaş, aile, ülke içerisinde ve ülkeler arasında güçlü yapıyor. Hangi alanda olursa olsun, okumalıyız. Okuyalım, bilgi dağarcığımızı genişletelim."

      

Toprak, daha sonra minik öğrencilere karne ile çeşitli hediyeler dağıttı.

      

İlk kez karne heyecanı yaşayan öğrenciler, mutluluklarını öğretmenleri, aileleri ve arkadaşlarıyla paylaştı.

Kaynak: DHA-Anadoluajansı

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol