Öğretmen Diyarı

Türkiye’den beş kız öğrenci Amerika yolcusu

Türkiye’deki bir özel okulda eğitim alan 5 kız öğrenci, Amerika’ya gidiyor. Bilim, teknoloji, mühendislik ve matematik alanlarında proje üreten öğrenciler, projenin ilerleyen aşamalarında dünyanın her yerinden profesyonellerle bir araya gelerek, onların birikimlerinden faydalanma imkanı bulacaklar. 

Avrasya İşletme ve Ekonomi Topluluğu EBES tarafından tanınan ve Mektebim Okulları’nın eğitim modelleri arasında yer alan ‘Yönetim - Liderlik, Girişimcilik ve Gelişim Modeli M-Lead’ kapsamında projeler devam ediyor. Lise öğrencilerinin kariyerleri ve iş hayatları için donanımlı bireyler olarak hazırlanmasını sağlayan model, girişimcilik ve liderlik konularında da önemli etkinlikler gerçekleştiriyor. Proje kapsamında üst düzey yöneticileri, liderleri ve girişimcileri öğrencilerle buluşturan etkinliklerle eş zamanlı olarak işletme akademisi, sosyal sorumluluk projeleri, sanayi tecrübeleri ve kariyer fırsatları da sunuluyor.

Global Stem Alliance (Küresel Stem Paktı) tarafından hayata geçirilen ‘1000 GIRLS, 1000 FUTURES’ tüm dünyada kız öğrencilerin bilimsel alanlarda etkinliğini artırmayı amaçlıyor ve bu yolla 2020 yılına kadar 100 ülkede toplamda 1 milyona yakın öğrenciye ulaşmayı hedefliyor. Mektebim Okulları projeye Türkiye’den dâhil olan eğitim kurumu olarak bilimsel alanlarda akademik ve profesyonel kariyer yapmak isteyen Sude Lal Danış, Eylül Çağla Ersöz , Sude Mert, Simge Merve Orhan, Tuana Toydemir’i Amerika’ya gönderiyor. Projenin ilk ayağında online bir platformda bir araya gelen öğrenciler ve proje mentörleri çalışmalara başladı. Bilim, teknoloji, mühendislik ve matematik alanlarında proje üreten öğrenciler, projenin ilerleyen aşamalarında dünyanın her yerinden profesyonellerle bilimsel konulardaki ilgilerini paylaşma, bu profesyonellerin bilgi birikimlerinden faydalanma şansını Amerika’nın New York şehrinde yakalayacaklar.

Hürriyet: Haber, Analiz, Köşe Yazısı…

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Eğitim ve Ögretim Eğitim ve Ögretim