Öğretmen Diyarı

TÜRKİYE’DE HİÇ BU KADAR KADROLAŞMA OLMAMIŞTI

Yeni Milli Eğitim Bakanlığı yasasıyla bir anda üç ayrı yere sürüldüğünü söyleyen mağdur okul müdürlerinden Burak Candaş, Türkiye Cumhuriyeti tarihinin hiçbir döneminde bu denli kadrolaşmanın olmadığını söyledi.

İstanbul Milli Eğitim Müdürlüğü’nde görevden alınan mağdur bir çok okul müdürü ve müdür yardımcısı, adliyeye gelerek suç duyurusunda bulundu. Burada bir açıklama yapan mağdur müdürlerden Candaş, başlarına gelenin haksız ve hukuksuz bir şekilde kazanılmış haklarının ellerinden alınması olduğunu söyledi. Candaş, "Daha dün akşam aldığım habere göre Şile ilçesinden önce Silivri’ye sonra da Tuzla’ya sürüldüğümü öğrendim." dedi.

 

Candaş, "Ama zannediyorlar ki bizleri susturacaklar. Zannediyorlar ki yıldıracaklar. Ama biz diyoruz ki; yastığımız mezar taşı, yorganımız kar olsun. Biz bu yoldan dönersek namus bize ar olsun. Kesinlikle de dönmeyeceğiz. Yılmayacağız, yıkılmayacağız. Tarih birçok zalim ve zulümler görmüştür. Tarih her zaman inanların zaferiyle sonuçlanmıştır. Biz de zafere inanıyoruz ve kazanacağız." şeklinde konuştu.

 

"Görev yaptığımız bölgede parmakla gösterilen, bütün projelerde başarılı olan ve değişik dönemlerde değişik ödüllerle ödüllendirilmiş bir eğitimciyim." diyen Candaş, "Türkiye Cumhuriyeti tarihinde müdür yardımcılığına kadar kadrolaşma yapan hiçbir hükümet olmamıştır." ifadesini kullandı.

 

Türkiye’de şimdiye kadar bir çok sağ ve sol görüşlü hükümetlerin iktidara geldiğini dile getiren Candaş, "Ancak bu kadar müdür yardımcılığına kadar, şefliklere kadar kadrolaşan hiçbir hükümet olmamıştır. Ama

yine de tüm mağdurlar dimdik ayakta duruyor. Diğer taraftan medyaya yapılan operasyonları da görüyoruz. Orada da dimdik duran kardeşlerimi kutluyorum. Bizler de okul müdürleri, eğitimciler olarak dimdik ayaktayız kimse geri dönmesin. Her zaman haklılar kazanacaktır." değerlendirmesinde bulundu.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol