Öğretmen Diyarı

Türkiye'de 3 günlük yas ilan edildi

Bakanlar Kurulu toplantısı sona erdi.

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında, Başbakanlık Merkez Bina'da düzenlenen toplantı saat 15.30'da başlamıştı.

Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, Manisa'nın Soma ilçesinde meydana gelen maden kazası nedeniyle zarar gören ilçedeki esnaf ve sanatkarların talepleri üzerine Halk Bankası'na olan borçlarının 1 yıl süreyle ve faizsiz olarak ertelendiğini söyledi.

Başbakan Yardımcısı Arınç, "Gazze Şucaiyye Mahallesi'ne düzenlenen saldırılarda aralarında çocukların da bulunduğu 60'dan fazla masum insan hayatını kaybetmişti. İsrail'in Filistin halkına karşı uyguladığı bu acımasız ve topluca cezalandırmanın ulaştığı noktada katliamı lanetliyoruz. Bununla ilgili olarak Bakanlar Kurulumuzda 3 günlük yas ilan edilmesi kararı alındı" dedi.

İsrail'in Filistin halkında karşı uyguladığı katliamı lanetliyoruz.

Bununla ilgili olarak 3 günlük yas ilan edilmesi kararı alındı.

Yarın sabah itibarıyla uygulamaya başlayacak bir yas kararı alınmıştır.

Ateşkes görüşmelerini destekliyoruz. İsrail Filistin halkına toplu cezalandırma şeklindeki uygulamalarına son vermelidir.

Türkiye bu saldırganlık karşısında ilkeli bir tutum izlemiştir. Güçlünün değil haklının yanında yer almıştır.

TİKA Filistin Koordinasyon Ofisi ilk etapta 1 milyon dolarlık yardım malzemesinin ihtiyaç sahiplerine dağıtılması için çalışmalara başlamıştır. AFAD da 1,5 milyon dolarlık bir yardımda bulunmuştur.

SORU & CEVAP

TİB'İN MİT'E DEVRİ

Böyle bir husus görüşülmedi. Sayın başbakanımız bunları birleştirme amaçlı bir düşünceden bahsetmiş olabilir. Ancak bu konu gündeme gelmedi.

İSRAİL'E YÖNELİK SOMUT BİR YAPTIRIM GÜNDEME GELDİ Mİ

Şüphesiz bunlar da konuşuldu. Bizim İsrail'in ne OECD'ye üyeliği konusunda ne de başka bir konuda tek başına bir tasarrufumuz olmamıştır.

IŞİD'İN ELİNDEKİ KONSOLOSLUK ÇALIŞANLARI

Şoför arkadaşlar ailelerine kavuştular. Ancak konsolosluk görevlilerimizle ilgili bir gelişme yaşanmadı. İnşallah sabırlarının çok zorlandığı bir zamanda bu yurttaşlarımızın sevineceği günlerin yakın olmasını diliyorum ama şu an itibarıyla böyle bir müjde veremiyorum.

KERRY TÜRKİYE'YE GELECEK Mİ? MECLİS KAPANMADAN ÇALIŞACAK MI?

Sayın Kerry'in ziyaret yapacağı ülkeler arasında Türkiye yok.

Meclisin içtüzüğüne uymayan tartışmalarla bir sinir harbi yaşanıyor. Adalet ve kalkınma Partisi halkımızın menfaatine yönelik yasaların çıkması için yoluna devam ediyor. Meclisin tatile çıkması da öngörülüyor. Ama yasa görüşmeleri devam edecekse bayram nedeniyle ara verilecek ve sonra çalışmalara devam edilecek.

MAVİ MARMARA GÖRÜŞMELERİNDE YENİ GELİŞME VAR MI?

Görüşmeler neredeyse bitmişti sonra bu olaylar çıktı. Bu olaylar üzerine bunu imzalama durumu yok. Bu katliam karşısında adeta soykırıma dönüşen bu vahşet karşısında bizim İsrail tarafıyla böyle bir tazminat anlaşmasını imzalamamız söz konusu değil.

 

Memurlar.Net

 

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol