Öğretmen Diyarı

Türkiye'nin ilk başörtülü Milli Eğitim Müdürü göreve başladı
TÜRKİYE'NİN İLK BAŞÖRTÜLÜ MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜ GÖREVE BAŞLADI 

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından görevden alınan İsmail ALTINKAYNAK'ın yerine atanan Türkiye'nin ilk başörtülü Milli Eğitim Müdürü Fazilet Durmuş görevine başladı.


İsmail ALTIKAYNAK'tan  görevi devralan Fazilet DURMUŞ ;

   "Bilecik´te eğitimle ilgili önemli çalışmalara imza atarak Bilecik´i eğitim anlamında ileri seviyelere taşıyıp bize teslim eden İsmail ALTINKAYNAK Bey´e çok teşekkür ediyorum.
   Osmanlı Devleti´nin kuruluşuna beşiklik yaptığı gibi, kurtuluş mücadelesinde de büyük bir rol oynayan Bilecik gibi bir şehirde görev almaktan son derece mutluyum.


Fertlerin ve hatta milletlerin vücudunda iki unsur birleşmiş durumdadır.Bunlardan biri ecdattan getirdikleri, öbürü ise eğitim öğretimle kazandıklarıdır. Bu sebepledir ki bir neslin yükselişini ancak eğitim öğretimdeki kalitesinde aramak lazımdır.
   Yüklenmiş olduğum bu sorumluluğun bilincinde olarak eğitim öğretimin kalitesinin artırılması için ilimizdeki bütün eğitim paydaşlarıyla el birliği ve gönül birliği içinde çalışmalarımızı sürdürmeye devam edeceğiz.
   Yapacağımız çalışmalarda başta eğitim çalışanları olmak üzere bütün Bileciklilerin bize destek olacağına olan inancım tamdır.
   Bütün bu çalışmalarımızda Bilecik denince akla ilk gelen Şeyh Edebali´nin "İnsanı yaşat ki devlet yaşasın!" felsefesini şiar edinirken Osmanlının ilk kadısı Dursun Fakih´in de Bilecik´i saran maneviyatında; görevimizi şeffaflık, hesap verebilirlik ilkelerine uygun, milli ve manevi değerlere bağlı, çağın gerekleriyle uyumlu, adaletli, etkin, sivil toplum ve katılım ilkelerine bağlı olarak toplumun bütün kesimlerini kucaklayan bir yönetim anlayışı ile yapacağız.
   Bu duygu ve düşüncelerle Bilecik halkına sevgi ve saygılarımı sunar, kadim şehrimizin güzel insanlarına teşekkür ederim."

Mebpersonel.com olarak  Sayın Fazilet DURMUŞ'a yeni görevinde başarılar diliyoruz.


Kaynak: www.mebpersonel.com 

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Eğitim ve Ögretim Eğitim ve Ögretim