Öğretmen Diyarı

Türk Eğitim Derneği burs müracaatlarında son gün 15 Şubat!

Türk Eğitim Derneği’nin 13 Aralık'ta başlayan Tam Eğitim Bursu sınavına başvurular, 15 Şubat 2016 tarihine kadar yapılabilecek.
Türk Eğitim Derneği’nin, başarılı fakat maddi imkanları yetersiz çocuklara verdiği Tam Eğitim Bursu’ndan faydalanmak isteyenlere yönelik sınav, 5 Mart 2016’da düzenlenecek. 
Tam Eğitim Bursu sınavına 15 Şubat 2016 tarihine kadar başvurulabiliyor.


Türk Eğitim Derneği’nin 13 Aralık’ta başlayan Tam Eğitim Bursu sınavına başvurular, 15 Şubat 2016 tarihine kadar yapılabilecek.
Bu yıl 5 Mart 2016 Cumartesi günü saat 10.00′da düzenlenecek olan Tam Eğitim Bursu sınavına başvurular 13 Aralık’ta başladı. 4, 5, 6, 7, ve 8. sınıf öğrencilerine yönelik sınava başvurular, 15 Şubat 2016 tarihine kadar www.ted.org.tr internet adresinden yapılabilecek.

BAŞARILI ÖĞRENCİLERE TED’Lİ OLMA FIRSATI!

Türk Eğitim Derneği’nin 2003-2004 öğrenim yılında başlattığı burs düzenlemesiyle, başarılı fakat ekonomik yetersizlikler yaşayan öğrenciler ‘Tam Eğitim Bursu’ (TEB) kapsamında okutuluyor. ‘Tam Eğitim Bursu’, burs desteği verilen öğrencilerin eğitim, servis, yemek, giyim, kitap-kırtasiye giderlerini ve harçlıklarını üniversite lisans eğitiminin sonuna kadar karşılıyor. ‘Tam Eğitim Bursu’ alan öğrenciler, öğrenimlerinin üniversiteye kadar olan kısmını Türk Eğitim Derneği okullarında sürdürüyorlar.

 

Kaynak: http://www.sozcu.com.tr/

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Eğitim ve Ögretim Eğitim ve Ögretim