Öğretmen Diyarı

Tüm Okul Müdürleri Havuza Alınıyor
 Milli Eğitim Bakanlığı Ağustos ayında yine çok ses getirecek bir çalışma yapmayı planlıyor. Milli Eğitim Bakanlığı yetkililerinden alınan bilgiye göre tüm okul müdürleri yayınlanacak kanun ile görevden alınacak.

Bu sefer değerlendirmeyi okul ve ilçe milli eğitim değil direk il milli eğimde kurulacak komisyonlar yapacak. Yapılacak değerlendirmeden 75 alan okul müdürleri devam edecek. Değerlendirme formunda 100 adet veri olacak. Projelerden, okul web sitesinin güncelliğine kadar her maddeye puan verilecek.


Geçen sene başında yapılan değerlendirmede yanlı puanlama yapıldığı gerekçesi ile birçok İlçe Milli Eğitim Müdürü ve Şube müdürleri ciddi cezalar almıştı. Bu sefer işi ciddi tutan Bakanlık, objektif bir değerlendirme yapmak istiyor.


Bu yaz da yine yöneticiler için oldukça sıkıntılı geçecek,çoğu okulda daha ilk yılını dolduran yöneticiler tekrar görevden alınarak öğretmenliğe dönmek zorunda kalacak.

Haberyenirota.com

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Avatar
inandık 2 yıl önce

yine sorular cevaplar verilir, müdürlere yaptığınızı müdür yardımcısı adaylarına da yapın,

Avatar
Ahmet 2 yıl önce

İnşAllah

Avatar
inandık 2 yıl önce

o denileni herkes yapar ,ne varki mebbis de ,e okulda yada diğerlerinde ,müdür yardımcılarına yapılan sınavı yapın müdürlere de ama tarafsız olarak.sendika üyesi olmayan baş vurmasın deniliyor.....

Eğitim ve Ögretim Eğitim ve Ögretim