Öğretmen Diyarı

Tüm 8. Sınıf öğrencilerine rehberlik hizmeti

27 bin 794 rehberlik öğretmeni ile 14 bine yakın ortaokulda sayıları 1 milyon 200 bin olan 8. sınıf öğrencisi başta olmak üzere tüm ortaokul öğrencilerine rehberlik hizmeti verileceğini kaydeden Genel Müdür Güngör, ortak sınavlara girecek 8. sınıf öğrencilerine her yıl bu rehberlik hizmetinin verilmesinin planlandığını söyledi. Güngör şöyle devam etti: “Aileler ve öğrencilere sunulan bilgilendirme faaliyetleri sonrasında 2015 yılı Merkezi Sistem Sınav sonucu açıklandıktan sonra okullarımızda görev alan rehberlik öğretmenleri aracılığı ile tercih dönemi süresi içinde öğrencilerin ilgi, yetenek ve kişilik özellikleri doğrultusunda kendilerine en uygun alana yerleşmelerinin sağlanması amacıyla tercih danışmanlığı hizmeti sunulacaktır.


Bu sınavlar için öğrenci, öğretmen ve veli kılavuzları ile tercih danışmanlığı kılavuzu hazırlanmıştır. Merkezi Sistem Sınavlarında hasta veya engelli bireyler için uygulanacak sınav tedbir hizmetlerine ilişkin kılavuz Ölçme Değerlendirme ve Sınav Hizmetleri Genel Müdürlüğü ile birlikte hazırlanmakta ve kısa bir süre sonra yürürlüğe konacaktır.”


Spor etkinliklerinin, engelli bireylerin sosyalleşmesinde önemli etkisi olduğunu vurgulayan Genel Müdür Güngör, “Genel Müdürlüğümüze bağlı özel eğitim okullarında görev yapan beden eğitimi derslerine giren öğretmenlerimizin mevcut bilgi ve becerileri ile ihtiyaç duydukları bilgi ve becerilerin belirlenmesi için gerekli çalışmalar başlatılmıştır” dedi. 

 

personelmebhaber.netDikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Eğitim ve Ögretim Eğitim ve Ögretim