Öğretmen Diyarı

Torpilli Müdür Atamalarına Bir Protesto Daha
 Nabi Avcı döneminde çıkarılan kanunla Milli Eğitim Bakanlığında binlerce eğitim yöneticisi sorgusuz sualsiz görevden alınmış yerlerine kariyer ve liyakat kriterlerine uyulmadan atamalar yapılmıştı. Yapılan atamaların birçoğu maalesef gittikleri kurumlarda başarısız oldular. Bu durum eğitim sistemimizi etkilediği gibi çocuklarımızı etkileyerek ülkemizin başarısına sekte vurdu.
Kritersiz yapılan atamalardan sonra çalışkan, başarılı insanlar ya dağ köylerine sürüldü ya da tamamen görevden el çektirildi. Bu durum başarılı insanların küsmesine ve bankamatik memuru olmalarına neden oldu. Yargı kararlarına rağmen iptal edilmeyen şube müdürlüğü atamaları 89 puanlı insanların mülakatlarda elenerek 71-72 puanlıların atanmaları, gelen müdürlerin ilk önce aile efradını, eşini, kardeşini idareci olarak yanlarına almaları... eğitim sistemimizde onarılması güç yaralar açtı. Bunlar sadece birkaç örnek!

Bu durumlar ülkemizin en iyi okullarınca protesto edilmeye başlandı, dün İstanbul Erkek Lisesi bugün Galatasaray Lisesi... Gelin bu çocukları, bu değerleri kaybetmeyelim çok geç olmadan diyoruz ama belki de geç kaldık!

Cumhuriyet'te yer alan habere göre; Türkiye'nin en köklü eğitim kurumlarından Galatasaray Lisesi'nin bugün düzenlenen geleneksel pilav gününe, lise öğrencilerinin "Acil müdür aranıyor" başlıklı broşürü damgasını vurdu.

Yukarıda yer alan görüntü İstanbul Erkek Lisesinin öğrencilerinin MEB tarafından kritersiz, duyurusuz atanan müdüre yapılan protestosundan... Öğrenciler konuşmacıya sırtını dönüyor ve protesto ediyor. Konuşmacının kim olduğu ise belli.

Galatasaray Lisesi mezunu, sağduyu ve izan sahibi, akli dengesi yerinde, tercihen 120 üzeri IQ seviyesinde, gençlerle asgari seviyede iletişim kurabilecek, koltuğundan çok öğrencileri koruyacak, öğrencinin çamaşır makinesini, piyanosunu çalıp evine almayacak, hiçbir padişaha kölelik yapmamış, Tevfik Fikret'in makamına yakışan

Kaynak:memursesi.com (memursesi@gmail.com)

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Eğitim ve Ögretim Eğitim ve Ögretim