Öğretmen Diyarı

Terörün yükseköğretime yansımaları YÖK’te konuşuldu
 YÖK Başkanı Prof. Saraç, Son dönemlerde yaşanan terör hadiselerinin yükseköğretim kurumlarına yansımalarını görüşmek için Doğu’daki bazı üniversitelerin rektörleri ile yapmış olduğu toplantı ile ilgili bilgileri sosyal medya hesabından paylaştı. Bölgedeki üniversitelerin terör olaylarından etkilenmemesi için alınması gereken kararları ve atılması gereken tüm adımları rektörlerle istişare ettiklerini duyurdu.

yekta-sarac_11

YÖK Başkanı Prof. Dr. Yekta Saraç, son dönemlerde yaşanan terör hadiselerinin yükseköğretim kurumlarına yansımalarını görüşmek için Doğu’daki bazı üniversitelerin rektörleriyle biraraya geldi.

Prof. Saraç, YÖK’te gerçekleştirilen toplantı ile ilgili bilgileri sosyal medya hesabından paylaştı.

“ÜNİVERSİTELERİN TERÖRDEN ETKİLENMEMESİ İÇİN…”

İşte YÖK Başkanı Saraç’ın toplantı ile ilgili paylaşımları:

“Son dönemlerde yaşanan terör hadiselerinin yükseköğretim kurumlarımıza yansımalarını görüşmek maksadıyla Hakkâri, Mardin Artuklu, Siirt, Şırnak üniversitelerimizin rektörleri ve Batman üniversitemizin rektör yardımcısı ile
YÖK’te bir toplantı gerçekleştirdik.

Toplantıda, bölgedeki üniversitelerde eğitim-öğretimlerini sürdüren öğrencilerimizin ve bu üniversitelerde görev yapan idari/akademik personelin durumlarını, yaşadıkları sorunları bütün yönleriyle ele aldık.

Bölgedeki üniversitelerimizin terör olaylarından etkilenmemesi için alınması gereken kararları ve atılması gereken tüm adımları rektörlerimizle istişare ettik.”

Kaynak: Sözcü

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Eğitim ve Ögretim Eğitim ve Ögretim