Öğretmen Diyarı

TEOG’un Fatihleri Belli Oldu
Fatih Okulları’ndan sınava giren öğrencilerin 3’u tüm soruları doğru cevaplarken, 26 öğrenci ise sadece 1 yanlış yaptı.

TEOG’daki başarıları nedeniyle öğrencileri tebrik eden Fatih Eğitim Kurumları Kurumsal İletişim Koordinatörü Kemal Pehlivan, “planlı, düzenli ve disiplinli çalışmanın akabinde mutlaka başarının geleceğini, okul idaresi, öğretmen ve ailelerin birlikte hareket etmesinin öğrencilerin başarılı olmalarındaki en büyük etken olduğunu dile getirdi.

Fatih Okulları’nın eğitim-öğretimdeki başarılarıyla adından sıkça söz ettiren okullar arasında ilk akla gelen eğitim kurumlarından biri olduğunu ifade eden Pehlivan, "Okulumuz geçmiş yıllarda da bu ve benzeri birçok önemli başarı ve ilklere imza atmayı başarmıştır. Özel yetenek derslerindeki başarıları, bilim olimpiyatlarına hazırlık dersleri, akıl oyunları dersleri, yoğunlaştırılmış İngilizce dersleri etüt ve ofis çalışmaları gibi farklı uygulamalarla örnek bir eğitim kurumu olan okulumuzun başarısında emeği geçenlere ayrı ayrı teşekkür ediyorum." dedi.

8. sınıftaki 1,5 milyon öğrencinin girdiği TEOG-2 sınavı sonuçları açıklandı. Temel Eğitimden Ortaöğretime Geçiş sınavı olan TEOG’da öğrencilerin aldığı puanlar, ortaöğretim başarı puanlarına eklenerek liselere girişte büyük rol oynuyor. Milli Eğitimden yapılan açıklamada “Temel Eğitimden Orta Öğretime Geçiş sistemi kapsamında 29-30 Nisan 2015 ve 16-17 Mayıs 2015 tarihinde yapılan ve 8. sınıflar 2. dönem ortak sınavların değerlendirme işlemleri 8 Haziran 2015 tarihinde tamamlandı. Her sorunun eşit ağırlığa sahip olduğu ortak sınavlarda,  adayların cevap kâğıtları 2 (iki) adet optik okuyucu tarafından çift kontrol sistemiyle oluşturuldu. Sınavlar 100 tam puan üzerinden değerlendirilmiştir. Ortak sınavlarda öğrencilerin aldığı puanlar, 8. sınıf yılsonu başarı puanı hesaplamasında da kullanılacaktır. Sınav sonuçları yazılı olarak öğrencilere gönderilmeyecek, e-okul sistemine işlendi. Öğrencilerimiz ve velilerimiz, sınav sonuçlarını buradan öğrenebileceklerdir.” denildi. 

Tercihlere esas kontenjan tabloları ile 8. sınıf Yerleştirmeye Esas Puanları (YEP) 24 Haziran´da ilan edilecek. TEOG sınavlarının sonuçlarına göre özel okula kayıt yapmak isteyenler 24 Haziran-5 Temmuz arasında kayıt işlemlerini tamamlayacak. Öğrencilerin liselere yerleştirme işlemleri için 6-16 Temmuz´da saat 13.00´e kadar tercihler alınacak. Yerleştirme sonuçları, 14 Ağustos´ta ilan edilecek. 
 
egitimajansi.com

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Eğitim ve Ögretim Eğitim ve Ögretim