öğretmen, eğitim, haber, meb, kamu, e okul, öğretmenler, sendika, psikoloji, sağlık, ekonomi, kamuhaber, meb haber, öğretmen haber, eğitim haberleri, öğretmen sorunları, eğitim psikolojisi, milli eğitim, kamu haber

Bu haber kez okundu.

TEOG’da çuvallayan MEB’den yeni skandal!

MEMURLAR - Milli Eğitim, Üsküdar Amerikan Lisesi’ni isteyen ancak puanı yetmeyen bir öğrenciyi TEOG puanıyla okula yerleştirdi…Eği­tim sis­te­mi­ni yap­bo­za çe­vi­ren AKP ye­ni bir skan­da­la im­za at­tı. Yer­leş­tir­me­de bir­çok ak­sak­lı­ğın ya­şan­dı­ğı TE­OG (Te­mel Eği­tim­den Or­ta­öğ­re­ti­me Ge­çiş) sı­na­vı­na bu yıl 1 mil­yon 270 bi­ni aş­kın 8’in­ci sı­nıf öğ­ren­ci­si gir­di. Özel okul­lar ise bu yıl TE­OG’­un 6 der­sin­den sa­de­ce üçü­nü Türk­çe, Ma­te­ma­tik, Fen ve Tek­no­lo­ji ile 8’in­ci sı­nıf ba­şa­rı not­la­rın­dan olu­şan bir pu­an­la al­ma­ya ka­rar ver­di. Üs­kü­dar Ame­ri­kan Li­se­si de 168 olan kon­ten­ja­nı­na özel okul­lar pu­an tü­rü­ne gö­re en son 789 pu­an­la öğ­ren­ci al­dı ve ka­yıt­lar ka­pan­dı. An­cak Özel Okul­lar Pua­nı yet­me­di­ği için is­te­di­ği Üs­kü­dar Ame­ri­kan Li­se­si ye­ri­ne Sa­int Jo­seph Li­se­si­’ne ka­yıt olan bir öğ­ren­ci Mil­li Eği­ti­m’­in em­riy­le TE­OG pua­nıy­la 169. öğ­ren­ci ola­rak ka­yıt et­ti­ril­di. Üs­te­lik öğ­ren­ci­nin pua­nı oku­lun son al­dı­ğı öğ­ren­ci­nin pua­nın­dan 7 pu­an alt­ta. Te­pe­den yer­leş­tir­me­ye kar­şı oku­lun ça­ba­la­rı so­nuç­suz kal­dı. Okul ai­le bir­li­ği hu­ku­ki sü­re­cin baş­la­tı­la­ca­ğı­nı söy­le­di. Ço­cuk­la­rı­nın hak­kı­nın yen­di­ği­ni açık­la­yan ve­li­ler ise da­va açma­ya ha­zır­la­nı­yor.

Bir öğ­ren­ci­nin Üs­kü­dar Ame­ri­kan Li­se­si­’ne özel yer­leş­ti­ril­me­si, di­ğer ve­li­le­ri de ha­re­ke­te ge­çir­di. Bir ve­li, oku­lu 0.1 pu­an­la ka­çı­ran ço­cu­ğu­nun alın­ma­sı için di­lek­çe gön­der­di.

 

memurhaber.com

BU HABERLER DE İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
loading...