Öğretmen Diyarı

TEOG\'da boş kontenjanlar bugün açıklanıyor

TEMEL Eğitimden Ortaöğretime Geçiş Sistemi'ne (TEOG) göre devlet liselerindeki boş kontenjanları doldurmak için getirilen nakil uygulamasında bugün ikinci hafta son buluyor.

İlk hafta sistemdeki aksaklıklar nedeniyle boş kontenjan oluşmadığı için işlem yapılamayan nakil uygulamasında ikinci haftaya girerken toplam 13 bin 398 boş kontenjan boş kalmıştı. Aralarında Galatasaray'da 16, İstanbul'da (Erkek) 42, ve Kabataş Erkek'te İngilizce ve Almanca sınıflarında bile toplam 43 boş kontenjanın olduğu okullara geçmek için yapılan nakil başvurularının sonuçları bugün açıklanacak.

Bugün nakil yerleştirmeleriyle birlikte okullarda ikinci haftanın sonunda oluşan boş kontenjanlar da saat 19.00'dan sonra belli olacak. Bu kontenjanlara da 8 Eylül'de başlayacak üçüncü nakil döneminde başvurulabilecek.

5 KEZ YAPILACAK

Üçüncü nakil döneminde oluşacak boş kontenjanlara 8-11 Eylül tarihleri arasında başvurular alınacak. Yine öğrencilerin yerleştirmeleri ve oluşacak boş kontenjanlar 12 Eylül Cuma günü açıklanacak. Boş kontenjanların nakil yoluyla doldurulması süreci 26 Eylül'e dek sürecek. Bu süreçte okullara yerleştirmelerde taban puan şartı aranmayacak. Nakil başvuruları öğrencinin yerleştiği okula yapılacak. 30 Eylül'den itibaren okullarda kalacak boş kontenjanlarda taban puan şartı yani okula en son giren öğrencinin puanı dikkate alınarak yerleştirme yapılacak.

\"Habertürk\"
 
memurlar.net

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Eğitim ve Ögretim Eğitim ve Ögretim