Bu haber kez okundu.

TEOG Sınavında Görevli Olmayan Öğretmenler Sınav Günü Okula Gelecek mi?

TEOG Sınavında Görevli Olmayan Öğretmenler Sınav Günü Okula Gelecekler mi?

Bilindiği gibi geçen yıl TEOG sınavında görevi olmayan öğretmenlerin, sınav günü okula gelmeleri istenmiş, ihtiyaç olmaması halinde sınav başladıktan sonra imza atıp okuldan ayrılmaları istenmişti.

Bu yıl da aynı uygulama olup olmayacağını  yayınlanan genelge ile netlik kazanmış oldu. 

Ölçme, Değerlendirme ve Sınav Hizmetleri Genel Müdürlüğünün yayınlamış olduğu, Ortak Sınavlar 1. Dönem Genelgesi 8. maddesi :

"Ortak sınavların yapıldığı günlerde, sınavların yapıldığı okulda ders yapılamayacaktır.
Ancak ortak sınavlarda görevli olmayan o okulun öğretmenleri de (o gün dersi olan) sınavların yapıldığı gün en geç saat 08:30'da kendi okullarında hazır bulunacaklardır. Sınav başladıktan sonra görevine ihtiyaç duyulmayan öğretmenler okuldan ayrılacaklardır."


Sonuç olarak TEOG sınav görevlisi olmayan ve o gün dersi olan öğretmenler okullarına gidecekler ve sınav başlamasına müteakip ihtiyaç duyulmaması halinde okuldan ayrılabilecekler.


Kaynak: ÖğretmenX

BU HABERLER DE İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

öğretmen, eğitim, haber, meb, kamu, e okul, öğretmenler, sendika, psikoloji, sağlık, ekonomi, kamuhaber, meb haber, öğretmen haber, eğitim haberleri, öğretmen sorunları, eğitim psikolojisi, milli eğitim, kamu haber