Öğretmen Diyarı

TEOG İÇİNDE 122 TL ÜCRET ÖDENECEK Mİ?

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından düzenlenen sınavlarda görev alan öğretmenlere  oturum başı 5 saat ek ders 45 TL ücret verilmekteydi. Toplu sözleşmeyle , ÖSYM tarafından düzenlenen sınavlarda görev alanlara ödenen tutarda ücret ödenmesini sağlandı.Bundan sonra  Öğretmenler hafta sonu yapılan sınavlarda oturum  başı  122 TL'e ücret ödemesi yapılacaktır.

 

Ancak Eğitim,Öğretim ve Bilim Hizmet koluna ilişkin toplu sözleşmenin 18 maddesine göre MEB tarafından merkezi sitemle yapılan tüm sınavlar için 122 TL ödenmeyecek.Bu sınavlardan sadece hafta sonun da yapılacak olan sınavlar için   122 TL ücret ödemesi yapılacaktır.Ekders esaslarının 12.maddesinin 5.fıkrasında sayılan sınavlardan TEOG  sınavında ise  günlük (TEOG sınavında bir gün bir oturum olarak hesap ediliyor)   5 saat ek ders ( 45 TL) ödenmeye devam edecektir.

 

 Toplu Sözleşmenin Milli Eğitim Bakanlığınca hafta sonu yapılan merkezi sınavlarda görev alanlara ödenecek sınav ücretleri

 

Madde 18- (1) 2006/11350 sayılı Kararın 12 nci maddesinin beşinci fıkrasında sayılan sınavlardan hafta sonu tatillerinde yapılan merkezi sınavlarda fiilen görev yapanlara, 2006/11350 sayılı Karar uyarınca herhangi bir ek ders ücreti ödenmemek kaydıyla, 18/1/2012 tarihli ve 2012/2723 sayılı Bakanlar Kurulu Kararı ile yürürlüğe konulan Sınav Ücretlerine İlişkin Usul ve Esaslara göre sınav ücreti ödenir. Ücreti döner sermayeye yatırılmak suretiyle yapılan sınavlar için bu kapsamda yapılacak ödemeler döner sermaye bütçesinden karşılanır.

 

 

 Ekders Esaslarının Sınav görevi düzenleyen sözleşmede atıf yapılan 12.maddenin beşinci fıkrası

 

MADDE 12- (5) Bakanlığa ve diğer bakanlık ve kurumlara bağlı okullara alınacak öğrenciler ileaçık öğretim kapsamında merkezî sistemle yapılan sınavlarda il sınav yürütme kurulu başkan ve üyeleri ile bina, salon sorumlusu ve gözcü olarak görevlendirilen yönetici ve öğretmenlere her sınav oturumu için 5 saat ek ders ücreti ödenir. Ancak, bu iş ve işlemlerle ilgili döner sermayeden ücret alanlara bu tür ücret ödemesi yapılmaz.

sonsuz@kamuexpress.com

 

 
Anahtar Kelimeler:
teog tl ücret ödenecek mi

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol