Öğretmen Diyarı

TEOG 1.'sinin hedefi doktor olmak

Muş 1071 Melikşah Ortaokulu öğrencisi Elif Arslantaş, TEOG 2. dönem sınavında tüm soruları doğru cevaplayarak Türkiye birincisi oldu.


Öğrenci Arslantaş'ı başarısından dolayı kutlayan İl Milli Eğitim Müdürü Cevdet Arslan, gazetecilere yaptığı açıklamada, Muş'tan Türkiye birincisi çıkarmanın mutluluğunu yaşadıklarını söyledi.


Arslantaş'ı, bu gururu Muş'a yaşattığı için tebrik eden Arslan, şöyle konuştu:


"Muş genelinde akademik başarıyı yükseltmek için gayretlerimiz ve çabalarımız oldu. İnşallah bu da onlardan birisidir. Ben burada kızımızın yetişmesinde emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. Gerçekten büyük çaba gösterdiler. Ayrıca anne ve babasını da kutluyorum. Çünkü güzel ve başarılı bir evlat yetiştirmişler. Bu anlamda ilimiz adına gerçekten çok sevinçliyiz."


- "İlk sınavda da tüm soruları doğru cevaplamıştı"


Okul Müdürü Enver Kıvanç ise Arslantaş'ın TEOG 1. dönem sınavında da tüm soruları doğru cevaplayarak Türkiye birincisi olduğunu hatırlattı.


Arslantaş'ın aynı başarısını 2. dönemde de gösterdiğini dile getiren Kıvanç, "Elif kızımız 2015 yılının Türkiye şampiyonu oldu diyebiliriz. Hem birinci dönem hem de ikinci dönem TEOG'tan çıkan bütün soruları doğru yanıtlayarak, ilimizi ve okulumuzu en iyi şekilde temsil etmiştir" dedi.


- Hedefi doktor olmak


En büyük hedefinin doktor olmak olduğunu vurgulayan Elif Arslantaş da verilen emeğin karşılığını almanın mutluluğunu yaşadığını kaydetti.


Başarısında ailesinin ve öğretmenlerinin büyük emeği olduğunu anlatan Arslantaş, "Çünkü her zaman bana yardımcı oldular. Hiçbir isteğimi geçiştirmediler. Benimle sürekli ilgilendiler. Bunun başarılı olmamda çok büyük etkisi var. Özellikle kendime güvenmemi sağladılar ve ben de onların bu güvenini boşa çıkarmamak için çok çalışarak kazandım" ifadelerini kullandı.

Anadolu Ajansı
 

 

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Eğitim ve Ögretim Eğitim ve Ögretim