Öğretmen Diyarı

Temmuz Ayı Öğretmenlerin Ek Ders Ücreti, takviye ve yetiştirme ek ders ücreti, Ek ders şartları,
 öğretmenlerin 2016 yılı Temmuz Ayı ek dersi ücreti, takviye ve yetiştirme kursları ücretleri, öğretmenler temmuz ayından sonra ne kadar ek ders ücreti alacaklar, hangi şartlarda ek ders alınabilir. ek ders ücreti ne kadar oldu? Takviye ve yetiştirme kursları ek ders ücreti ne kadar?
Öğretmenlerin  merakla  beklediği  2016  yılı Temmuz ayı  Ek Dersi ve takviye ve yetiştirme ek ders ücretleri belli oldu. Öğretmenlerin  2016 yılı   Temmuz ayı   Ek Ders  ve takviye yetiştirme ek ders ücreti 5haber.com’da. Öğretmenlerimiz  2016 yılının Temmuz  ayının  15’inden itibaren  yeni fiyatlandırılmış ek ders ücretini alacaklar.

Öğretmenlerimiz   Temmuz ayının  15’inden sonra   zamlı ek ders ücretlerini alacaklar.  Öğretmenlerin cevabını merakla beklediği,  ek ders  ücreti ne kadar olacak? sorusunun cevabı  haberimizde.

Enflasyon rakamlarının açıklanmasından sonra  2016 yılının ilk yarısı sonrası sözleşme gereği  memurlara  ve öğretmenlere yapılan  maaş zamları ile birlikte  öğretmenlerin  ek ders ücreti belli oldu.

Öğretmenlerimiz 2016 Temmuz ayının 15’inden sonra  maaşlarına ek olarak ek ders  ve takviye ve yetiştirme kursları ücretlerine zam alacak itibariyle öğretmenlerin maaşlarına ve ek ders ücretlerine zam yapılacak. 2016 Temmuz-Aralık ayları arasında öğretmenler net olarak 11 TL ek ders ücreti alacaklar.

Öğretmenler  2016 yılı Temmuz ayından sonra 11 tl gündüz, 11, 78 tl ek ders ücreti alacaklar. Hafta sonu  kursları diye tabir edilen  takviye ve yetiştirme  kurslarında ise öğretmenler gündüz 22 tl, gece 22,57 tl ek ders ücreti alacaklar.

İşte Ek ders ücreti alma şartları:

Öğretmenlerin ek ders alabilmesi için yönetmenliğinin 5. maddesine göre,

 Kapsama dâhil örgün ve yaygın eğitim kurumlarında görevli müdür, müdür başyardımcısı, müdür yardımcısı ve öğretmenler ile ilgili olarak;

a) Örgün ve yaygın eğitim kurumlarının müdür, müdür başyardımcısı ve müdür yardımcıları haftada 6 saat,

b) Okul öncesi ve sınıf öğretmenleri haftada 18 saat,

c) Genel bilgi ve meslek dersleri öğretmenleri haftada 15 saat,

ç) Atölye ve laboratuvar öğretmenleri haftada 20 saat, ders okutmakla yükümlüdürler. Bu yükümlülük öncelikle alanlarında, alanlarında ders bulunmayanlara ise ihtiyaç hâlinde ve istekleri üzerine alanları dışında ders görevi verilmek suretiyle yerine getirilir, şeklinde belirtilmiştir.

EK DERS ÜCRETİ YÖNETMENLİĞİNİN  TAMAMINA ULAŞABİLMEK İÇİN TIKLAYINIZ.

 

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Eğitim ve Ögretim Eğitim ve Ögretim