Öğretmen Diyarı

Temel liseler ile ilgili karar verildi!

Milli Eğitim Bakanlığı Özel Öğretim Kurumları Genel Müdürü Ömer Faruk Yelkenci, dershane temsilcileri ile bir araya geldi.


Toplantıya Tüm Özel Öğretim Kurumları Derneği (TÖDER), Özel Dershaneler Birliği (ÖZDEBİR) Özel Öğretim kurumları Birliği (ÖZKURBİR), Özel Öğretim Derneği (ÖZDER) temsilcileri katıldı. Toplantıya katılan ÖZDEBİR Başkanı Faruk Köprülü, Yelkenci'nin dershaneden temel liselere dönüşen kurumların varlığına devam edebileceğini, bu konuda endişe edilmemesi gerektiğini konuştuklarını söyledi.


Yol haritası için gerekçeli karar bekleniyor


Toplantıda Milli Eğitim Bakanlığı yetkilileri mahkemenin gerekçeli kararını açıklamasının ve hangi maddelerin iptal edildiğine göre ayrıntıların netleşeceği ve buna göre bir yol haritası çizileceği anlatıldı. ÖZDER Başkanı Ahme Akça da konuşulanları şöyle özetledi:


"Temel liseye kayıt yaptıranlar tedirgin olmasın"


"Bakanlık ile mutabık kaldığımız nokta temel liselerin devam oldu. Dönüşüme müracaat eden ve dönüşümünü tamamlayan kurumlar için bir kayıp yok. Okul olarak devam edebilecekler. Şu süreçte de dönüşmek isteyenleri ruhsatları verilmeye devam edilecek. Temel liselere kayıt yaptıracakların tedirgin olacakları bir durum yok. Biz de üyelerimize gerekçeli karar çıkmadan, dershanelere kayıt yapmamaları konusunda tavsiye kararı aldık. Mağduriyetlerin yaşanmasını istemiyoruz. "


Akça, okul olmaktan vazgeçen kurumların yeniden dershane olup olamayacağı ile ilgili ise "Zaten okul olan kurumların da Eylül'e kadar nem okul hem dershane ruhsatı var. Hukuki bir problem yok" dedi. Toplantıya katılan dershane temsilcileri, bakanlığın gerekçeli kararı kısa bir zamanda açıklanmasını beklediklerini iletti.

Anadolu Ajansı
 

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Eğitim ve Ögretim Eğitim ve Ögretim