Öğretmen Diyarı

Tematik spor liseleri geliyor!
 MEB ve GSB arasında imzalanan protokole göre nüfus ve sporcu başarıları dikkate alınarak illerde tematik spor liseleri de açılacak.
Gençlik ve spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç ile Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı arasında bugün 14.00’de imzalanan protokol ile milyonlarca öğrenciyi yakından ilgilendiren değişiklikler hayata geçirilecek.

Gençlik ve Spor Bakanı Çağatay Kılıç ile Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı tarafından bugün imzalanan işbirliği protokolü kapsamında, Milli Eğitim Bakanlığı’na ait tesisler okul dışı zamanlarda gençlik ve spor faaliyetlerinde kullanılacak.

Protokol ile öğrencilerin spor yapmalarının, spora devam etmelerinin ve sporcu olmalarının önündeki engellerin ve zorlukların aşılması amaçlanıyor. Protokol kapsamında, Milli Eğitim Bakanlığı’na ait tesisler okul dışı zamanlarda gençlik ve spor faaliyetlerinde kullanılacak. Bunun yanı sıra Gençlik ve Spor Bakanlığı insan kaynağı ve tesisleri de Milli Eğitim Bakanlığı’nın faaliyetlerinde kullanılabilecek.

ÖĞRENCİLER YETENEKLERİNE GÖRE BRANŞLARA YÖNLENDİRİLECEK 

Protokole göre, yetenek taramasının yapılacağı 5. sınıf öğrencileri, sonraki yıllarda yeteneklerine göre ilgili branşlara yönlendirilecek.

Protokole göre ayrıca, nüfus ve sporcu başarıları dikkate alınarak illerde tematik spor liseleri de açılacak. Protokol Milli Eğitim Bakanlığı eğitim kurumlarında, gençlik ve spor kulüplerinin kurulması ve desteklenmesini de öngörüyor.

Kaynak:
Sözcü
Anahtar Kelimeler:
Tematik SporLiseSpor

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Eğitim ve Ögretim Eğitim ve Ögretim