Öğretmen Diyarı

Tatil Bitti, 13 Haziran’a Kadar Ders Var

İkinci dönem sınavlarla geçecek

Yaklaşık 17 milyon öğrenci ve 800 bin öğretmen, 2 haftalık tatilin ardından eğitim öğretim yılının ikinci dönemine başlıyor. İkinci yarıyıl 13 Haziran’da tamamlanacak. İkinci dönemle birlikte Okul Sütü Programı da başlatılacak.

Ülke genelinde resmî, özel anaokulu, uygulama sınıfı, anasınıfı ve ilkokul öğrencilerine her hafta Pazartesi, Çarşamba ve Cuma günleri UHT şartlarında paketlenmiş 200 mililitre pastörize süt dağıtılacak.

İkinci yarıyılda, FATİH Projesi kapsamında,  81 ildeki yaklaşık 3 bin 500 okulda 675 bin öğretmen ve öğrenciye tablet bilgisayar dağıtımı da yapılacak. İkinci dönem, ortaokul öğrencileri ile lise son sınıf öğrencileri için sınav heyecanıyla geçecek.

8. sınıf öğrencileri, Türkçe, matematik, fen ve teknoloji, din kültürü ve ahlâk bilgisi, inkılâp tarihi ve Atatürkçülük, yabancı dil derslerinden 28-29 Nisan’da ortak sınavlara girecek. Mazeret sınavı da 10-11 Mayıs’ta yapılacak.

Lise son sınıf öğrencileri de üniversiteye giriş sınavlarının ilk aşaması olan YGS’ye 23 Mart günü girecek. İkinci aşama olan LYS’ye 21-30 Nisan’da başvuru alınacak. LYS, 14-15 Haziran ve 21-22 Haziranda beş oturumda yapılacak.

 

Yeniasya

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Eğitim ve Ögretim Eğitim ve Ögretim