Öğretmen Diyarı

Tanrıkulu: Dershaneler eğitimdeki boşluğu dolduruyor

CHP İstanbul Milletvekili Sezgin Tanrıkulu, dershanelerin eğitimdeki büyük bir boşluğu doldurduğunu söyledi. Türkiye’de ters yüz edilmiş bir eğitim sistemi olduğunu dile getiren Tanrıkulu, 12 yılda çok sayıda Milli Eğitim Bakanının...

 

CHP İstanbul Milletvekili Sezgin Tanrıkulu, dershanelerin eğitimdeki büyük bir boşluğu doldurduğunu söyledi. Türkiye’de ters yüz edilmiş bir eğitim sistemi olduğunu dile getiren Tanrıkulu, 12 yılda çok sayıda Milli Eğitim Bakanının değiştiğini belirtti.

 

Beyoğlu'nda katıldığı bir eylem sonrası basın mensuplarının sorularını cevaplayan Sezgin Tanrıkulu, eğitim politikalarının AK Parti iktidarı döneminde ters yüz edildiğini dile getirdi. Dershanelerin kapatılmak istenmesinin önemli bir sorun teşkil ettiğini kaydeden Tanrıkulu, hükümeti dershaneler konusunda intikam almakla eleştirdi. Tanrıkulu, "Türkiye eğitimin sadece iktidar meselesi değil. Eğitim tüm Türkiye’nin meselesidir. Bu politikaların herkesi kucaklayacak şekilde ele alınması lazım." dedi.

 

Yeni dershane düzenlemesinde kazananın zengin iller ve aileler olacağını kaydeden Tanrıkulu, "Türkiye’de eğitim, dershanelere muhtaç olmadan yürümesi lazım. Ama bunu bir gecede intikam alır gibi herkesi açıkta bırakacak, eğitimde rekabeti engelleyecek, bölgeler arasındaki dengesizliği ortadan kaldıracak şekilde yapamazsınız. Biliyoruz ki Doğu ve Güneydoğu’da eğitim çalışmalarının az olduğu illerde dershaneler bu açığı kapatma, öğrencileri bir vesileyle bu açıktan öteye taşıyan bir görevi yerine getiriyorlardı. Şimdi kim görecek o görevi? Dolayısıyla ekonomisi daha güçlü olan illere ve ailelere yarayacak bu sistem. Bu da acele etmeden, sorunların taraflarıyla bütünleşip görüşleri alınarak, intikam alınır gibi değil uzlaşarak çözülmesi lazım." değerlendirmesinde bulundu.

 

personelmebhaber.net

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Eğitim ve Ögretim Eğitim ve Ögretim