Öğretmen Diyarı

Takviye Kursları Seneye Devam Edecek mi?
 Takviye Kursları Seneye de Devam Edecek mi? Milli Eğitim Bakanlığı, dershanelerin özel okula dönüşüm sürecinde başlattığı özel okul teşviklerine devam edecek.
Takviye Kursları Seneye de Devam Edecek mi? Milli Eğitim Bakanlığı, dershanelerin özel okula dönüşüm sürecinde başlattığı özel okul teşviklerine devam edecek. 

Milli Eğitim Bakanlığı, dershanelerin özel okula dönüşüm sürecinde başlattığı özel okul teşviklerine devam edecek. 2016-2017 eğitim öğretim yılında eğitim sektörüne devlet 2 milyar lira teşvik verecek. Böylece hem velileri dershaneye para ödemekten kurtaracak hem de daha çok öğrenci özel okulda eğitim imkânı bulacak. Teşvikle özel okulların kalitesinin de artırılması hedefleniyor. 

4 MİLYON ÖĞRENCİYE KURS
Bakanlık okullar ve halk eğitim merkezlerinde açılan ücretsiz destekleme ve yetiştirme kursları için bu yıl 723 milyon 840 bin lira kaynak harcayacak. Bu kaynak kurslarda görev alan 200 bin öğretmen ve kurs ihtiyaçları için kullanacak. 22 bin eğitim kurumunda açılan kurslarda 4 milyon 300 bin öğrenci eğitim alıyor. 2016-2017 eğitim yılı için özel okullara da toplamda 1 milyar 37 milyon lira teşvik verilecek.

Organize Sanayi Bölgesi'nde (OSB) faaliyette bulunan Mesleki Teknik Anadolu Liseleri'ndeki öğrencilere yönelik destek veren bakanlık, bunun için 80 milyon lira harcama yapacak. Ayrıca bu okullardaki öğrenci sayısını da 2017'de 16 bine çıkaracak. Sonuç olarak gelecek yıl da takviye kursları devam edecek.
Kaynak: Sabah 
Anahtar Kelimeler:
Takviye Kursları

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Eğitim ve Ögretim Eğitim ve Ögretim