Öğretmen Diyarı

Takviye kurslara rekor başvuru

Üniversite ve TEOG sınavlarına hazırlık için okullarda açılan ücretsiz kurslara ortaokul ve lisede okuyan öğrencilerin yüzde 35'i kayıt yaptırdı
Dershanelerin özel okullara dönüştürülmesiyle birlikte TEOG ve üniversite sınavlarına hazırlanan öğrenciler için okullarda açılan ücretsiz destekleme ve yetiştirme kurslarına rekor başvuru oldu. Lise ve ortaokulda okuyan Türkiye genelindeki toplam 11 milyon öğrencinin yüzde 35'i bu kurslara kayıt yaptırdı. 9 Ekim itibariyle kurslara başvuru yapan öğrenci sayısı 3 milyon 645 bin oldu. 3 dönem halinde yapılacak kurslar mayıs ayında sona erecek. Ancak yaz döneminde sportif, sanatsal ve kültürel kurslar devam edecek. 

MEB YAPRAK TEST BASACAK 
Destekleme ve yetiştirme kurslarında ders tekrarlarının yanı sıra öğrencileri sınavlara hazırlayacak geniş kapsamlı bir program uygulanacak. Öğrencilerin en çok yararlandığı yaprak testler de Milli Eğitim Bakanlığı tarafından basılacak. Testler, Talim Terbiye Kurulu Başkanlığı'nın 8'inci ve 12'nci sınıflar için belirlediği kazanımlar çerçevesinde her dersten 24 ayrı test biçiminde hazırlanacak. Ayrıca sınava hazırlanan her öğrenci elektronik ortamda kendini sınama ve ders çalışma gibi online hizmetlerden de yine ücretsiz olarak yararlanabilecek. 

ÖĞRETMENLERE EK GELİR 
MEB'in kurslarına öğretmenlerden de yoğun ilgi oldu. 244 bin kadrolu öğretmen ile 34 bin atama bekleyen öğretmen kurslarda görev yapmak için başvuruda bulundu. Bugün itibariyle 22 bin 268 merkezde kurslar başladı. Kurslarda eğitim verecek öğretmenlere 1200 TL'ye kadar maaş verilecek. 

3 dönem halinde yapılacak destekleme ve yetiştirme kurslarında öğrenciler ücretsiz sınavlara hazırlanacak. 3 milyon 645 bin öğrencinin başvurduğu kurslarda MEB'in hazırlayacağı yaprak testler de dağıtılacak.

SABAH - TÜRKİYE'NİN EN İYİ HABER SİTESİ

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Eğitim ve Ögretim Eğitim ve Ögretim