Taklit ve tağşiş yapan firmalar açıklandı

Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı internet sitesinde, taklit ve tağşiş yaptığı belirlenen işletmeler ve ürünlerinin parti numaraları açıklandı.

 

Buna göre, baharat üreten 2 gıda işletmesinin 2 parti ürününde, bal üreten 3 gıda işletmesinin 4 parti ürününde, bulgur üreten 1 gıda işletmesinin 1 parti ürününde, et ürünleri üreten 14 gıda işletmesinin 14 parti ürününde, kahve üreten 2 gıda işletmesinin 2 parti ürününde, süt ürünleri üreten 12 gıda işletmesinin 13 parti ürününde, takviye edici gıdalar üreten 10 gıda işletmesinin 13 parti ürününde, dekoratif yer fıstığı üreten 2 gıda işletmesinin de 2 parti ürününde taklit ve tağşiş yapıldığı belirlendi.

 

 

 

BAHARAT

 

 

 

Gda Tann ve Hayvanclk Bakanlnn yapt kontroller sonucunda sahip olduu bilgileri, 5996 Sayl Veteriner Hizmetleri, Bitki Sal, Gda ve Yem Kanun'unun 31 inci maddesinin 6nc fkras uyarnca kamuoyunun bilgisine sunabilecei hkme balanmtr.

 

Ayrca, 17 Aralk 2011 tarihli Gda ve Yemin Resmi Kontrolne Dair Ynetmeliin 8inci maddesi gereince laboratuvar sonucu ile taklit ve tai yapld kesinleen gda ve yemi reten/ithal eden firmann ad, rn ad, markas, parti ve/veya seri numarasnn Bakanlk resmi internet sitesinde Bakanlka kamuoyunun bilgisine sunabilecei hkm yer almaktadr

 

Bu kapsamda, laboratuvar sonucu ile taklit ve tai yapt kesinleen 2 bu iletmelerin rettii 2 parti rne ait bilgiler aada yer almaktadr.

 

gda iletmesi ve

 

Kamuoyunun bilgisine sunulur.

 

 

Kamuoyuna

Dyn

Tarihi

Firma Atl

IJriin Ad

Marka

Parti/ Seri No

 

03/07/2014

Memiolu Krmz Biber Gda Teks. n. Pet. Ür. San. Tic.Ltd.ti. KAHRAMANMARA

Krmz Pul Biber (Boya Tespiti)

Actat

ÜT: 18.05.2013

 

Palaoullar Biber

malathanesi

KAHRAMANMARA

Krmz Pul Biber (Boya Tespiti)

Can

Baharatlar

1

 

BAL

Gda Tarm ve Hayvanclk Bakanlnn yapt kontroller sonucunda sahip olduu bilgileri, 5996 Sayl Veteriner Hizmetleri, Bitki Sal, Gda ve Yem Kanun'unun 3 lini maddesinin 6nc fkras uyarnca kamuoyunun bilgisine sunabilecei hkme balanmtr.

Ayrca, 17 Aralk 2011 tarihli Gda ve Yemin Resmi Kontrolne Dair Ynetmeliin 8 inci maddesi gereince laboratuvar sonucu ile taklit ve tai yapld kesinleen gda ve yemi reten/ithal eden firmann ad, rn ad, markas, parti ve/veya seri numarasnn Bakanlk resmi internet sitesinde Bakanlka kamuoyunun bilgisine sunabilecei hkm yer almaktadr.

Bu kapsamda, laboratuvar sonucu ile taklit ve tai yapt kesinleen 3 gda iletmesi ve bu iletmelerin rettii 4 parti rne ait bilgiler aada yer almaktadr.

Kamuoyunun bilgisine sunulur.

Kamuoyuna

Duyuru

Tarihi

Firma Ad

Ürn Ad

Marka ve Son Tketim Tarihi

Parti / Seri No

03/07/2014

Beyaz St vc Tarm Ür. San. Tur. Paz. LTD. T.

Konak / ZMR

Szme Çiek Bal

(Balda protein ve ham bal deltaC13 deerleri arasndaki fark, Balda protein ve ham bal deltaC13 deerlerinden hesaplananC4 ekerleri oran, Prolin miktar)

Beyazca STT: 19.04.2014

19.01.2012

Parti

vc

B32 Seri No

Szme Çiek Bal

(Balda protein ve ham bal delta C13 deerleri arasndaki fark, Balda protein ve ham bal delta C13 deerlerinden hesaplananC4 ekerleri oran, Prolin miktar, Diastaz says, HMF, Fruktoz/Glukoz,

F ruktoz+Glukoz)

Beyazca STT: 28.01 2014

03 Parti

vc

B3I Seri No

Doa Ar Ürnleri Gda San. Vc Tic. Ltd. ti.

Torbal / ZMR

Szme Çiek Bal

(Balda protein ve ham bal deltaCl3 deerleri arasndaki fark, Balda protein ve ham bal deltaCl3 deerlerinden hesaplanan C4ekerleri oran)

Doar STT: 06.2014

235

Anadolu Eksper Gda Sanayi vc D Tic. Ltd. ti Kazan / ANKARA

Szme Çiek Bal

(Balda protein ve ham bal deltaC13 deerleri arasndaki fark, Balda protein ve ham bal deltaCl3 deerlerinden hesaplanan C4ekerleri oran)

Tatzadc STT: 09.2015

09.06

BULGUR

 

Gda Tarm ve Hayvanclk Bakanlnn yapt kontroller sonucunda sahip olduu bilgileri, 5996 Sayl Veteriner Hizmetleri, Bitki Sal, Gda ve Yem Kanun'unun 3 lini maddesinin 6nc fkras uyarnca kamuoyunun bilgisine sunabilecei hkme balanmtr.

 

Ayrca, 17 Aralk 2011 tarihli Gda ve Yemin Resmi Kontrolne Dair Ynetmeliin 8inci maddesi gereince laboratuvar sonucu ile taklit ve tai yapld kesinleen gda ve yemi reten/ithal eden firmann ad, rn ad, markas, parti ve/veya seri numarasnn Bakanlk resmi internet sitesinde Bakanlka kamuoyunun bilgisine sunabilecei hkm yer almaktadr.

 

Bu kapsamda, laboratuvar sonucu ile taklit ve tai yapt kesinleen 1 gda iletmesi ve bu iletmenin rettii 1 parti rne ait bilgiler aada yer almaktadr.

 

Kamuoyunun bilgisine sunulur.

 

Kamuoyuna

Duyuru

Tarihi

Firma Atl

Jriin Ad

Marka

Parti/ Seri No

 

03/07/2014

Yayla Agro Gda San. ve Nak. A..

ANKARA

Çi Kftelik Esmer Bulgur

(Yapay Gda Boyas -Sunset yellow,karmosin, brillant bluetespiti)

Yayla

3337 Y

 

                 

\"Memurlar.Net\"

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Eğitim ve Ögretim Eğitim ve Ögretim