Öğretmen Diyarı

Sürücü eğitimi tartışılıyor

Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı, "Başta sürücülerimiz olmak üzere sürücü eğitiminde görev alan tüm eğitimcilerimiz, bu eğitimleri veren kurumlar ve yöneticilerimiz ama en başta bakanlık olarak bizim, çalıştay sonuçlarından çok yararlanacağımızı bir kere daha vurguluyorum" dedi.


Bakan Avcı, ‘Sürücü Eğitimi ve Sınav Süreçlerinin Geliştirilmesi Çalıştayı’nın açılışında yaptığı konuşmada, çalıştayın, yıllar önce çözümü için çok ciddi çaba göstermesine karşın kendisi de trafik kazaları sorununun kurbanı olan dostu, rahmetli Adnan Kahveci'nin hatırası adına, saygı ve anma vesilesi olacağını söyledi.

      

Rahmetli Kahveci'nin, "trafik kazası sorununun erken yaşlarda başlayan trafik eğitimiyle çözülebileceği, eğitim sorunu çözülmeden bu sıkıntının üstesinden gelinemeyeceği" düşüncesinde bulunduğunu anlatan Avcı, "Başta sürücülerimiz olmak üzere sürücü eğitiminde görev alan tüm eğitimcilerimiz, bu eğitimleri veren kurumlar ve yöneticilerimiz ama en başta Milli Eğitim Bakanlığı olarak bizim, çalıştay sonuçlarından çok yararlanacağımızı bir kere daha vurguluyorum" diye konuştu.

      

Sürücü eğitiminin geliştirilmesi tespit edilecek

      

Özel Öğretim Kurumları Genel Müdürü Ömer Faruk Yelkenci ise trafik eğitiminde yapacakları her şeyin ve alacakları her tedbirin insan hayatını koruyacağını belirtti.

      

Sürücü eğitimlerini daha nitelikli hale getirmenin çabasında olduklarını söyleyen Yelkenci, bu yıl AB ile yürüttükleri projenin başladığını bildirdi.

      

Proje çerçevesinde bakanlık bünyesinde hazırlık çalışması yaptıklarını, tecrübelerinden yararlanmak için Almanya ve Hollanda gibi ülkeleri ziyaret ettiklerini anlatan Yelkenci, gelecek ay da konuyla ilgili çalıştay düzenleyeceklerini kaydetti.

      

Yelkenci, projenin sunduğu imkanlar kapsamında, sürücü eğitiminin nasıl geliştirileceğini tespit edeceklerini söyledi.

 

Kaynak: Anadoluajansı

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Eğitim ve Ögretim Eğitim ve Ögretim