Öğretmen Diyarı

Suriyeli öğretmenlere hizmet içi eğitim
Kaynak: DHA
Türkiye'de bulunan Suriyelilere ait geçici eğitim merkezlerinde öğretmen olarak görev yapan Suriyeli öğretmenlere hizmet içi eğitim veriliyor.

Hatay'ın Reyhanlı İlçesi'nde 4 okulda verilen eğitime 1.780 öğretmen katılıyor. Eğitimci olarak ise bir süre önce Konya'da düzenlenen hizmet içi eğitim seminerine katılan Suriyeli 40 öğretmen görev alıyor.

Milli Eğitim Bakanlığı'nın organize ettiği çalışmada, Suriyeli öğretmenlerin Türk Milli Eğitim müfredatını daha iyi öğrenmesi ve geçici eğitim merkezlerindeki öğrencilere kaliteli eğitim verilmesi amaçlanıyor.

Sınava girecekler

Öte yandan Gaziantep’in Nizip İlçesi'ndeki çadır ve konteyner kentte Suriyeli çocukların eğitim aldıkları eğitim kurumlarında görev alacak öğretmenler için Yeterlilik Sınavı düzenlenecek.

Suriyeli misafirlerin çocuklarına eğitim veren geçici eğitim kurumlarında gönüllü olarak eğitim verecek olan öğretmenler için yeterlilik sınavı organize edilecek. Yapılacak olan çalışma kapsamında yarın sabah yapılacak sınava ilçe merkezinde yaklaşık 900 Suriyeli öğretmen katılacak.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Eğitim ve Ögretim Eğitim ve Ögretim