Öğretmen Diyarı

Süper kahraman olmak için bu bölümde okumalısınız

Dünya nüfusu artıkça ve doğal kaynaklar azaldıkça insanların yoksunluklarını azaltmak ve refahını yükseltmek için daha çok mücadele etmemiz gerekiyor. Sorunların belirlenmesi ve çözümü için de donanımlı ve eğitimli uzmanlara gereksinim duyuluyor.

 

Uzmanları yetiştirme görevi ise üniversitelere düşüyor. Nişantaşı Üniversitesi gibi üniversiteler de dünyanın duyduğu bu ihtiyacı görerek Sosyal Hizmet Bölümü’ne okullarında yer veriyorlar ve fayda sağlıyorlar.

Sosyal Hizmet, toplumsal bağlamda birey ve grupların ihtiyaçlarına yönelik çözüm üreten, sosyal yardımlaşma fikirleri geliştiren bilimsel bir alan. Sosyal Hizmet sadece teori ile de sınırlı kalmıyor, toplum ile birebir iletişim içine girerek toplumsal refahın artması için gerekli uygulamaları sağlıyor.

Toplumsal yaşamın kalitesini yükseltmeyi amaç edinen öğrencilerin aktif olabilecekleri bir bölüm olan Sosyal Hizmet, günümüzün en çok ihtiyaç duyulan mesleklerinden bir tanesi… Maddi kazancının yanı sıra manevi tatmin de sağlayan Sosyal Hizmet, korunmaya muhtaç kesimler ile çocuk ve yaşlılarla çalışmaktan, toplumsal olarak faydalı bir meslekte kendisini geliştirmekten haz duyabilecek bireyler için ideal bir çalışma alanı yaratıyor.

Sosyal Hizmet Bölümü dersleri sürekli güncelleniyor ve toplumun ihtiyaçlarına göre şekilleniyor. Bölümde öğrencilere sosyoloji, psikoloji, sosyal antropoloji, insan davranışları ve sosyal çevre, sağlık mevzuatı, sosyal hizmet kuramları, aile hukuku, yerel yönetimler ve sosyal hizmet, sosyal hizmet müdahaleleri, kadın hakları ve koruma gibi dersler öğretiliyor.

NTV

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Eğitim ve Ögretim Eğitim ve Ögretim