Öğretmen Diyarı

Şube Müdürü Mülakat Mağdurlarından Mail Kampanyası‏

12.10.2013 gün ve 28793 sayılı Resmi Gazetede yayımlanan Milli Eğitim Bakanlığı Personelinin Görevde Yükselme, Unvan Değişikliği ve Yer Değiştirme Suretiyle Atanması Hakkında Yönetmeliğin 21. maddesinin 1. fıkrasında yer alan ” şube müdürü, tesis müdürü ve basımevleri müdürleri bakımından sözlü sınav başarı listeleri üzerinden” İbaresinin yürütmesinin durdurulması ve iptalini istenen davada Danıştay tarafından bu madde için yürütmeyi durdurma kararı verilmiştir. 

 
Anılan yargı kararı ile, yazılı sınavdaki başarı puanının değerlendirme dışı bırakılarak, başarı sıralamasının tek başına sözlü sınav sonuçlarına göre oluşturulması hukuka aykırı bulunmuştur.   
 
Ülkemiz Anayasal bir hukuk devleti (!) olmasına rağmen Danıştay dairelerinin ve idare mahkemelerinin verdiği esastan iptal kararları yasal süresi dolmasına rağmen atamalar yargı kararları çerçevesinde yenilenmemiştir.
 
Milli Eğitim Bakanlığınca yargı kararı uygulanmadığı takdirde konu Şube Müdürlüğü Mülakat Mağdurları Platformu olarak adli ve idari yargıya başvurulacaktır. Bu konunun takipçisi olacağız.
 
ŞUBE MÜDÜRLÜĞÜ MÜLAKAT MAĞDURLARI PLATFORMU

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol