Öğretmen Diyarı

Şube Müdürlüğü Sınavı Yolluk Dilekçe Örneği

29 Aralık’ta yapılacak şube müdürlüğü sınavı

yolluk dilekçesi örneği.   
Şube müdürlüğü sınavına memuriyet mahalli dışında girecek adaylar için geçici görev yolluğu ödenebilmesi için hazırlamış olduğumuz dilekçe örneği:

GÖREVİ :

ÜNVANI :

ADI VE SOYADI :

BABA ADI :

DOĞUM YERİ VE TARİHİ :

SİCİL NO :

EMEKLİ SİCİL NO :

T.C.KİMLİK NO :

ÖZÜ : Geçici Görev Yolluğu (Sınav Harcırahı )

Ödenmesi Talebi


…………………………………………………….MÜDÜRLÜĞÜNE


Bilindiği üzere Milli Eğitim Bakanlığı’nın talebi üzerine ÖSYM tarafından 29 Aralık 2013 tarihinde ülke genelinde Milli Eğitim Bakanlığı Görevde Yükselme Yazılı Sınavı (Şube Müdürlüğü Sınavı) yapılacaktır. ÖSYM Tarafından yapılacak olan bu sınava ……………………….. il merkezinde katılacağım.


Diğer taraftan 6245 Sayılı Harcırah Kanunu’nun 18. maddesinin (a) fıkrasında; “Görevlerine ait mesleki ve sıhhi yeterliklerinin tespiti veya kurumlarınca görülecek lüzum üzerine imtihan için gönderilenlere, gidiş ve dönüşleri için yol masrafı ve gündelik ile bu amaçla gönderildikleri yerde geçen sürenin en çok yedi günü için gündelik ödenir” hükmüne yer verilmiş olup yine kamu çalışanlarına yapılacak olan ödemelerin usul ve esaslarının yer aldığı Merkezî Yönetim Harcama Belgeleri Yönetmeliği’nin 27. maddesinin (e) fıkrasında “Görevine ait mesleki ve sıhhi yeterliliklerinin tespiti veya kurumlarınca görülecek lüzum üzerine sınav için gönderilenler ile yurtiçinde mesleki bilgilerini artırmak amacıyla memuriyet mahalli dışında açılan kurs veya okullara gönderilenlerin söz konusu sınav veya kursa katıldığını gösteren belgenin,” hükmüne yer verilerek sınava girmek için görev mahalli dışında görevlendirilen personellere geçici görev yoluklarının ödenmesi gerektiği belirtilmiştir. Aynı Yönetmeliğin 22. maddesinin (a) fıkrasında;


“Yurtiçi geçici görev yolluklarının ödenmesinde;


- Görevlendirme yazısı veya harcama talimatı,


- Yurtiçi / Yurtdışı Geçici Görev Yolluğu Bildirimi (Örnek : 27),


- Yatacak yer temini için ödenen ücretlere ilişkin fatura ,


ödeme belgesine bağlanır.” denilerek geçici görev yolluğunun ödenebilmesi için gerekli olan belgeler belirtilmiştir.


Ayrıca Milli Eğitim Bakanlığı Strateji Geliştirme Başkanlığı’nın 28.10.2009 tarih ve 04/6043 sayılı “Sınav Harcırahı” konulu görüş yazısında yukarıda belirttiğim kanun ve yönetmelik maddelerine atıfta bulunularak “görev mahalli dışında düzenlenen müdür ve müdür yardımcılığı sınavına katılan personele kadrosunun bulunduğu yer tarafından geçici görev yolluğunun ödenmesi gerektiği değerlendirilmektedir.”

denilerek Milli Eğitim Bakanlığı tarafından yapılmış olan sınavlara girmiş olan personellere geçici görev yolluğunun ödenmesi gerektiği yönünde görüş bildirilmiştir.


Bu nedenle, yukarıdaki mevzuat hükümleri uyarınca 29.12.2013 tarihinde ………………………………….. ilinde katılacağım görevde yükselme sınavına ilişkin olarak, sınavın yapıldığı gün idari izinli sayılmamı ve sınava ilişkin olarak geçici görev yolluğunun tarafıma ödenmesini arz ederim.
…12.2013

………………………

Adres: ……………………… Okulu …….                                                    

………………./……….       
mebpersoneli.com

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Eğitim ve Ögretim Eğitim ve Ögretim