Öğretmen Diyarı

Şube Müdürlüğü'nde Bir İptal Daha
 2014 Yılında Milli Eğitim Bakanlığınca gerçekleştirilen 1709 adet Şube Müdürü ataması, "ÖSYM'nin yaptığı yazılı sınavın yok sayılarak, sadece mülakat puanına dayalı yapılmış olması" nedeniyle pek çok kez yargıdan dönmüştü.
En Yüksek İdari Yargı Merci olan Danıştay 2,5 ve 16. Daireleri, bu hukuksuz uygulamaya iptal kararı vermiş fakat bu yargı kararları Milli Eğitim Bakanlığı tarafından uygulanmamıştı.

Yargı kararlarının uygulanmaması nedeniyle haklarından mahrum bırakıldığını düşünen 620 eğitimci mahkeme kapılarını aşındırarak hak arama mücadelesine girişmişti.

Bu eğitimcilerden birinin Van Bölge İdare Mahkemesine başvurarak aldığı Yürütmeyi Durdurma Kararı emsal niteliğindedir. Van Bölge İdare Mahkemesi özetle, "Davacının 1709 Şube Müdürü atamasının Danıştay kararları gereği Aritmetik Ortalama Puanına göre yapılmasının gerektiğini vurgulayarak iki yıl süresince yargı kararlarının yerine getirilmemiş olmasının telafisi güç bir durum meydana koyduğunu belirterek, İdari İşlemin Yürütmesinin Durdurulmasına" karar vermiştir."

İşte Van Bölge İdare Mahkemesinin 1709 Şube Müdürü Atamasının Yürütmesini durduran Kararı

yurutmeyi-durdurma-van-bolge-idare_sayfa_1.jpgyurutmeyi-durdurma-van-bolge-idare_sayfa_2.jpg

Kaynak: www.turkiyeegitim.com 

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Eğitim ve Ögretim Eğitim ve Ögretim