Öğretmen Diyarı

ŞUBE MÜDÜRLÜĞÜ MADDESİ KANUN TEKLİFİNDEN ÇIKARILMADI

 AK Parti Ankara Milletvekili Cevdet Erdöl’ün imzasıyla TBMM Başkanlığı’na sunulan Bazı Kanun ve Kanun Hükmünde Kararnamelerde değişiklik yapan kanun teklifinde 3. Defa mahkeme kararlarına rağmen şube müdürlüğü atamalarını korumaya dönük.

AK Parti Ankara Milletvekili Cevdet Erdöl’ün imzasıyla TBMM Başkanlığı’na sunulan Bazı Kanun ve Kanun Hükmünde Kararnamelerde değişiklik yapan kanun teklifinde 3. Defa mahkeme kararlarına rağmen şube müdürlüğü atamalarını korumaya dönük maddelerin yer alması şaşkınlık yaratmıştı.Bu tasarının kamu oyuna yansımasından sonra sosyal paylaşım sitelerinde şube müdürlüğü atamalarını ilgilendiren kanun maddelerinin kanundan çıkartıldığına dair belgeler paylaşılmıştı.

Paylaşılan belgenin son defa meclise getirilen şube müdürlüğü maddeleri ile ilgili olmadığı aksine kasım ayında ikinci defa getirilmeye çalışılıp geri çekilen kanun maddesi olduğu anlaşılmaktadır.Yani yukarıdaki belge; 14 kasım 2014 tarihinde Sağlık Enstitüleri Başkanlığı Kurulması ile Bazı Kanun ve Kanun Hükmünde Kararnamelerde Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Teklifi’ndeki  47 . maddesinin( şube müdürlerini ilgilendiren) mecliste tarsıdan çıkarılmasından sonra kamoyuna yansıyan belgedir.   Bazı Kanun ve Kanun Hükmünde Kararnamelerde değişiklik yapan kanun teklifi;       Bu yüzden şunu belirtmek gerekir ki ; Ak Parti Ankara Milletvekili Cevdet ERDÖL ve arkadaşları tarafından 16 Ocak tarihinde Bazı kanun ve kanun hükmünde kararnamelerde değişiklik yapılmasına dair TBMM’ye sunulan  kanun teklifindeki şube müdürlerini ilgilendiren madde aynen tasarıdaki yerini koruyor.

Bazı Kanun ve Kanun Hükmünde Kararnamelerde değişiklik yapan kanun teklifi;

 

Bu yüzden şunu belirtmek gerekir ki ; Ak Parti Ankara Milletvekili Cevdet ERDÖL ve arkadaşları tarafından 16 Ocak tarihinde Bazı kanun ve kanun hükmünde kararnamelerde değişiklik yapılmasına dair TBMM’ye sunulan  kanun teklifindeki şube müdürlerini ilgilendiren madde aynen tasarıdaki yerini koruyor.

Sedat DEGER Eğitimci Yazar

kaynak: www.meppersonel.com

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol