Öğretmen Diyarı

Şube Müdürlüğü Başvuruları Yeniden Alınıyor

Yapılan atamalarla eğitim camiasını derinden yaralayan, özellikle mülakatta yaşanan hukuksuzluklar mahkeme kararıyla arkaya arkaya tescil edilen MEB şube müdürlüğü atamaları yeniden yapılacağa benziyor.

 

 

Şube müdürlüğü atamaları için mebbis modülüne yeni başlığıyla duyuru eklenmiştir. Duyuruda "Taşra Teşkilatı Şube Müdürlüğü Atama Başvurusu İçin Tıklayınız" cümlesi kullanılmaktadır. Bu düzenlemeden anlaşılan kısa süre içinde başvurular yeniden alınacaktır.

 

  Bu süreçte mağdur olan/edilen şube müdürü adaylarına, mülakat sonucuyla atanmış ve hukuken ataması iptal edilmiş şube müdürlerine, eğitim sendikalarına ve bakanlık yetkililerine hatırlatmak isteriz: 

     

  Aleyhinde açılmış yüzlerce ve bir eğitim sendikasının yapılan mülakatlara yönelik toplu iptal davası bulunurken ve bu dava esastan görüşülmekteyken mülakat sonuçlarına göre atama yapılmaya çalışılması bile bile yanlış yapmaktır. Mülakatlara açılan davalardan tek tek yürütme durdurma kararları gelmektedir. Bu mülakatların bir daha kullanılması hem atananları mağdur edecek hemde karışıklık artacaktır. O yüzden başka bir çözüm bulunması eğitim camiamızın yararına olacaktır. 

 

Yazı İçin TIKLAYINIZ

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Eğitim ve Ögretim Eğitim ve Ögretim