Öğretmen Diyarı

ŞUBE MÜDÜRLÜĞÜ ATAMALARININ HER AŞAMASI ŞAİBELİDİR

1-Yazılı sınav sonuçları ÖSYM tarafından değil de MEB tarafından açıklanmıştır. ÖSYM'nin değil de MEB'in puanları yayınlaması akıllarda soru işareti oluşturmaktadır. Yazılıdan 70 barajını aşamayan kaç kişi mülakata alındı? vb. sorularının sorulmasına neden olmaktadır.

http://www.meb.gov.tr/2013-milli-egitim-bakanligi-tasra-teskilati-sube-mudurlugu-gorevde-yukselme-yazili-sinav-sonuclari/duyuru/6609

http://www.meb.gov.tr/sinavlar/sorgu/diger/ss/2014/MEB_SubeMudur_GYS/Ss_Frm.asp

2-Sözlü sınavda kamera kaydı alınmadı. Oysa ÖSYM yurt genelinde on binlerce sınav salonunda kamera kaydı alabiliyor.

3-Sözlü sınav soruları her adaya zarftan 2 soru çıkacağı ve 6 bin kadar adayın sınava gireceği bilinmesine rağmen 12 bin soru hazırlanması gerekirken 6 bin soru hazırlanmıştır. Bu durum ise pek çok adaya aynı soruların çıkmasına sebep olmuştur.Son hafta mülakata girenler avantaj sağlamıştır.

4-Her mülakat komisyonu farklı değerlendirme yapmış, objektif olunamamıştır. Şöyle ki: 3. kurulda mülakata girip de 75 üzerinde puan alanlar %30 oranındayken 10. kurulda mülakata girip de 75'i geçenlerin oranı %70'in üzerindedir.

*Yazılısı 75'in altında olup da sözlüden 90 ve üzeri puan alan 265 kişi bulunmaktadır.

*Yazılı Puanı 70 olup da 90 ve üzeri sözlü puanı alan kişi sayısı 80 dir.

*Yazılı puanı 80 ve üzeri olan adaylardan 265 kişi barajı geçememiş,

*RedHack Hacker grubunun hacking yoluyla ele geçirdiği bir millet vekiline ait e-posta hesabında Meb Şube Müdürlüğü sözlü sınavında torpil yapılmasına dair ekran görüntüleri sözcü Gazetesinde yayınlanmıştı. Sözcü Gazetesinin yayınladığı Torpil e postasında adı geçen Bayan öğretmenin Sözlüden kaç puan aldığı ve nereye atandığı kamuoyunun bilgisi dahilindedir. 

5-Görevde Yükselme Yönetmeliğinde "yayınlanır" demesine rağmen Sözlü puanına göre başarı listeleri  yayınlanmamıştır.

6-Atama sonuçları açıklandığı gün sonuçlar üzerinde oynama yapılmış, bazı adayların atandığı yerler bilgisayar ekranında değişmiştir. Buna rağmen herhangi bir açıklama yapılmamıştır.

7-Atama sonuçlarının açıklanmasından 2 ay kadar önce Danıştay 2. ve 5. daireleri SADECE SÖZLÜ PUANA GÖRE ATAMA YAPAMAZSIN demesine rağmen yargı kararının aksine atama yapılmıştır.

Sadece Sözlü Puana göre atanan şube müdürlerinden bazılarının bir yıl içinde bir takım skandallarda adları geçmişti. Bu skandallara bir kaç örnek verecek olursak: Okul Müdürlerini kanıtı olmadan başarısız puanlayarak görevi kötüye kullanmaktan yargılanan şube müdürleri bulunmaktadır. Diyarbakır ilimizde istismara uğrayan yüzlerce çocuğun kişisel bilgilerinin milli eğitim müdürlüğünün İnternet sitesinden yayınlayanların bir kaçının 2014 yılında atanan şube müdürlerinden olması dikkat çekmektedir. Son olarak geçtiğimiz günlerde Şehitler Haftası Töreninde Türk Bayrağı geçerken ayağa kalkmayarak basın gündemine gelen kişilerin salt sözlü puanına göre atanan ve onlarca yargı kararına rağmen B planlarıyla korunan şube müdürlerinden olması akıllara LİYAKAT sorularını getirmektedir.

MEB ŞUBE MÜDÜRLÜĞÜ MÜLAKAT MAĞDURLARI PLATFORMU

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Eğitim ve Ögretim Eğitim ve Ögretim