Öğretmen Diyarı

Şube Müdürlüğü Atamaları Aritmetik Ortalamaya Göre Asla Yapılamaz Çünkü…

Bilindiği üzere Sayın Bakan Şube Müdürlüğü konusunda ısrarla iki defadır yaptığı açıklamada yazılı ve sözlünün aritmetik ortalamasına göre yeniden atama yapılacağını dillendiriyor. Gerekçe olarak da Danıştay Kararlarını gösteriyor. Peki, Ankara Bölge İdare mahkemesinin ve Anakara  7. İdare Mahkemesinin ve daha birçok kararla mülakatların tamamen iptal edildiği kararlardan acaba haberi yok mu? Bu kadar bariz hatalı açıklamalardan sonra doğrusu bu kararlardan Sayın Bakanın haberinin olup olmadığını ya da yanlış bilgilendirildiğini kamuoyu düşünmeden edemiyor.

 

Nitekim Anakara Bölge İdare Mahkemesinin ve Ankara 7. İdare mahkemesinin mülakatların tamamını iptal ettiği kararları orta yerde dururken aritmetik ortalamaya göre asla ve asla atama yapılamayacağı çok net iken Sayın Bakan'ın alenen bariz hatalar içeren açıklamalar yapması hem de bunu farklı günlerde tekrar etmesi gerçekten düşündürücüdür.

 

O halde özellikle başta mağdurlar olmak üzere sendikalara düşen görev Türkiye Cumhuriyetinin Bakanını doğru bilgilendirmektir. Zira olan eğitime ve ülkemize olmaktadır. En azından aşağıda da sunduğumuz mahkeme kararlarının Sayın Bakan'ın eline bizzat ulaştırılması ve bu kararlar orta yerde dururken aritmetik ortalamaya göre atama yapılamayacağı birileri tarafından mutlaka Sayın Bakana anlatılmalıdır.

 

Hatta gerekirse “Hukuk Devleti” konusunda özel bir hassasiyeti olan ve bu nedenle de torba kanundaki düzenlemenin geri çekilmesini sağlayan ve nihayet Tunceli'de bundan sonra atamaların liyakatle yapılacağını tüm Türkiye'ye söz vermiş olan Sayın Başbakan'a ulaştırılmalıdır.

 

Zira iş işten geçmeden…aksi halde kısır döngü yeniden başlayacak ve aynı hatalar tekrar yaşanacak, aynı davalar yeniden açılacak, aynı iptal kararları yeniden verilecek ve nihayet hiçbir işlem yapılmamış gibi olacak ve bundan da yine eğitim camiası ve ülkemiz zarar görecektir.

 

Ankara Bölge İdare Mahkemesinin Kararına Ulaşmak için TIKLAYINIZ

Ankara 7. İdare Mahkemesinin Kararına Ulaşmak için TIKLAYINIZ

 

kamuajans.com

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Eğitim ve Ögretim Eğitim ve Ögretim