Öğretmen Diyarı

Şube Müdürleri Atamalarında Flaş Gelişme

Milli Eğitim Bakanlığı Müsteşarı Doç. Dr. Yusuf Tekin Afyonkarahisar'ın Sandıklı ilçesinde Yeni Şube Müdürleri ile bir araya geldi. Kendisine yöneltilen sorulara sabırla cevap veren sayın Tekin, Millî Eğitim Şube Müdürlüğü atamaları ile ilgili çok önemli açıklamalarda bulundu.

 

 

Kendisine yöneltilen sorulara özetle: “Hukuken Şube Müdürlüğü atamaları ile ilgili şu an iptal söz konusu olmayıp sadece yönetmeliğin durdurulması kararı verilmiştir. Buna binaen yönetmelikler mahkeme kararı doğrultusunda yeniden düzenlenmiştir. Yapılan düzenleme sadece bundan sonraki süreçte gerçekleştirilecek atamaları bağlamaktadır.” dedi.

Yapılan toplantıda açıklamalarına devam ederek :  “Bugüne kadar ataması gerçekleştirilen şube müdürlerimizin  yeniden atanması gibi bir konu söz konusu değildir. Ancak Mahkemelerden atamalarla ilgili iptal kararı çıkarsa ki , şu anda atanan kişilerle ilgili herhangi bir mağduriyet söz konusu olmayacaktır. Mahkeme sürecini takip etmekteyiz. mahkemelerde olabilecek gelişmeler karşısında uygulayacağımız bir B Planımız hazırda bulunmaktadır.” dedi.

 

 

mebpersonel.com

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Eğitim ve Ögretim Eğitim ve Ögretim